Закарпатські митники до Дня вишиванки організували флешмоб, на власному прикладі продемонструвавши збережені споконвічні народні традиції
Про це повідомили в пресслужбі митниці Закарпаття.
Так, у Музеї архітектури та побуту митники влаштували оригінальну фотосесію.
Тут, на території старовинного села розміщені хатки XVIII-XX століть різних етнографічних груп Закарпаття: лемків, бойків та гуцулів, а також садиби угорських та румунських нацменшин краю. У найстаріших пам’ятках народного будівництва відтворено побут закарпатців, зокрема, старовинне домашнє начиння, всілякі вироби народних умільців, знаряддя праці, святковий і повсякденний одяг, різні прикраси.
Серед зібраних шедеврів народного надбання – а це майже 14 тисяч різноманітних експонатів, в кожного – своя унікальна, неповторна історія. Та й не дивно, адже наш край за всю свою історію був частиною аж 22 держав!
Та яке село без храму? Тут є церква Архангела Михайла (датована 1777 роком), яка є зразком класичного поєднання в народній архітектурі шатрового і барочного стилів. Головне місце в її інтер’єрі займає 4-х ярусний іконостас, змонтований з ікон XVII–XVIII ст., які є цінними зразками народного живопису. Церква є діючою, тут правлять служби і бажаючі можуть помолитися за наших мужніх Захисників, які боронять Україну від рашистських загарбників. Також на території скансену є дзвіниця, школа, кузня, водяний млин, ступа-сукновальня і корчма.
інформують митники.
Не гаючи часу, митники «опанували» найбільш затребувані господарські ремесла минулих століть. Хтось «попрацював» ковалями, використовуючи старовинну технологію з металевих виробів, хтось – прядінням килимів та одягу, а хтось складанням копиць. А щоб відчутніше «зануритись» в атмосферу гуцульського життя, деякі колеги сміливо взялися за 3-х метровий етнічний інструмент – трембіту. Яскраві та незабутні емоції отримали і від «імітованих» традиційних молодіжних розваг – вечорниць, частуванням гостей тощо.
Кожен відвідувач старого села переконався, що зібрана експозиція -нетлінні скарби матеріальної і духовної культури народу. Збережені шедеври народного зодчества – це творіння умільців-теслярів, бондарів, гончарів, прядильниць, вишивальниць – справжніх художніх майстрів.
Більше інформаціїї, оперативні новини та коментарі в телеграм каналі Ужгород24. Підписуйся та будь в курсі подій
Залишити відгук