Сьогодні світ згадує геноцид ромів, а в обласному центрі встановили пам’ятник жертвам, яким не вдалося врятуватися, адже в процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів
Про встановлення пам’ятника повідомили на сторінці Закарпатської ОДА у Фейсбук.
Мало хто знає, але у ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 циган. Загалом у цьому таборі з 23 тис. циган, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. Вважається, що під час геноциду від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів.
Так, сьогодні, в Міжнародний день Голокосту ромів, в обласному центрі Закарпаття відкрили меморіал на честь жертв нацистського геноциду ромів (Пораймосу).
Пам’ятник знак у вигляді колеса з мініскульптурою встановили на подвір’ї першої ромської школи в Європі – Ужгородської гімназії №14. Він стане символом пам’яті про ромів, які постраждали від нацизму.
У церемонії відкриття і вшанування жертв ромського геноциду взяли участь представники Закарпатської ОВА, місцевої ромської спільноти та громадськість. До меморіалу жертвам ромського Голокосту вони поклали вінки й запалені лампадки.
У хвилині мовчання згадали тих, чию долю зламали непосильна примусова праця, голод, ізоляція, депортація та нелюдські катування в роки Другої світової війни.
Меморіальний знак в Ужгороді встановили за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє», інформаційно-аналітичного агентства «RomaUA» та Закарпатської обласної молодіжної громадської організації «Гідність» («Патів»).
Залишити відгук