Аферисти виманювали гроші у іноземців, а працівники call-центру підписували договір щодо нерозголошення інформації
Наразі відомо, що організаторка схеми, разом із ще трьома спільниками, орендувала для ведення незаконного бізнесу офісне приміщення та обладнала його всією необхідною компʼютерною технікою, інформують в пресслужбі поліції Закарпаття.
В подальшому до схеми вона залучила ще близько 15 осіб, які працювали операторами. Кожен із них в обовʼязковому порядку підписував договір щодо нерозголошення інформації про діяльність call-центру.
Дотримуючись наданих фігуранткою вказівок та інструкцій, оператори телефонували жителям сусідніх європейських країн та пропонували їм придбати трейдинг-курси з інвестування грошей за вигідними умовами. Зацікавлений пропозицією клієнт, перейшовши за фішинговим посиланням, мав ввести свої банківські реквізити і таким чином авторизуватися у системі. Натомість, замість прибутків від інвестування, потерпілі втрачали не тільки доступ до своїх фінансових активів, але і позбувалися усіх заощаджень на банківських рахунках.
пишуть правоохоронці.
В приміщенні шахрайського call-центру, за силової підтримки бійців КОРДу, поліція провела санкціонований судом обшук. В ході слідчих дій було вилучено всю комп’ютерну техніку, чорнову документацію та банківські картки фігурантів.
Наразі поліцейські встановлюють імовірних спільників фігурантів та перевіряють інформацію щодо ошуканих зловмисниками людей.
В поліції за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто Шахрайство, вчинене в умовах воєнного, що завдало значної шкоди. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 5 років.
Залишити відгук