Проста та чуйна, вона допомагає завдяки глині та картинам віднайти спокій у кожному серці. Щодня до студії Ольги Ладижець приходять дорослі та діти, щоб впоратися зі своїми емоціями та дати волю почуттям.
Журналіст Ужгород24 побував у гостях в Ольги Ладижець, яка щодня, без вихідних працює у своїй маленькій майстерні на вулиці Кошицькій, 42.
Історія майстрині
Ольга народилася та виросла в Ужгороді, у родині українського письменника, лауреата премії ім. Лесі Українки Володимира Ладижця. Майстриня каже, що з самого малечку пам’ятає, як в її домі завжди зупинялися видатні особи.
Тож творчість як життєвий вибір був очевидним для Олі. Диплом магістра декоративно-ужиткового мистецтва, роботи не лише з глини, а й графіка та живопис – майстриня не обмежує себе керамікою, поєднує техінки та напрямки. Такий мікс вже є своєрідною візитівкою Ладижець.
Ольгу Ладижець знають як керамістку, художницю, викладачку, волонтерку, а також ілюстраторку книжок – на її рахунку вже 25 ілюстрованих книг. Сама майстриня розповідає, що зараз ще додатково проходить курс по арт-терапії, адже прагне надавати кваліфіковану допомогу своїм відвідувачам. Ця сильна жінка знає, як боротися та перемагати, надихати та іноді фактично лікувати творчістю.
Майстерня натхнення
Оліна майстерня – місце, де збираються дорослі і діти з бажанням спробувати щось нове, відволіктися від буденних проблем, знайти себе та передати матеріалу в руках свій стан та емоції. І саме дорослі, за словами майстрині, іноді несподівано для себе розкривають свої таланти.
Військові, медики, волонтери, психологи, викладачі – в майстерню Ладижець потрапляють українці різних спеціальностей. Приходить багато мам із дітьми, які спільно створюють сімейні шедеври.
Майстриня приділяє час кожному, допомагає та розповідає, але не дає конкретні настанови у роботі свого гостя, адже знає, що він сам має відчути та поринути в процес. І відбувається таке своєрідне лікування душ через арт-терапевтичні інструменти.
Глинотерапія для дорослих
У майстерні Ольги – багато виробів з глини. Чого тільки вартують ангелики різних розмірів, форм та настроїв. Поруч з ангеликами – тварини, глечики, кошики та абажури – різноманітні роботи учнів майстерні. Художниця розповіла, що таке глинотерапія та кого вона лікує:
«Робота з глиною не вимагає хорошого настрою, навпаки – людина з негативними емоціями, у стресі, вимішуючи глину, поринає у закутки своєї підсвідомості та шукає відповідей. От з картинами так не працює – настрій художника відразу видно по його роботі. Я, наприклад, це дуже відчуваю і проживаю цей настрій разом із ним, коли дивлюся на цю роботу, в такому випадку може запаморочитися у голові. З глиною так не діє – приходьте у майстерню в будь-якому настрої і дізнавайтесь про себе більше».
каже Ладижець.
Жінка створює прикраси, різні вироби на замовлення, встигає все – бути наставницею в житті та просто людиною, яка не зупиняється перед жодною перешкодою. Адже знає, що все можна побороти, бо сила ховається всередині кожного з нас, інколи її треба вивільнити завдяки малюванню чи глинотерапії.
Ужгород24 про мистецтво: Каріна Корнута: під час війни мистецтво – теж зброя
Залишити відгук