Росія озвучила умови для мирних переговорів з Україною: головні тези Лаврова в інтерв’ю Такеру Карлсону

Фото: DR

Глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону висловив позицію Росії щодо можливих мирних переговорів з Україною.

Лавров заявив про низку умов, які Кремль вважає обов’язковими для припинення війни.

Основні тези інтерв’ю:

  1. Україна поза НАТО:
    Лавров наполягає, що Україна не має бути членом Альянсу, а також вимагає припинення будь-якої військової співпраці із Заходом, зокрема проведення спільних навчань із залученням іноземних військових.
  2. Скасування указу Зеленського про заборону переговорів із Путіним:
    РФ вимагає публічного відкликання указу, який перешкоджає відновленню дипломатичних контактів між Києвом і Москвою.
  3. Скасування обмежень на російську мову, культуру та УПЦ:
    Кремль наполягає на скасуванні законів, які, на його думку, утискають права російськомовного населення, обмежують діяльність медіа та Української православної церкви Московського патріархату.
  4. Російські гарантії безпеки Україні:
    Росія нібито готова виступити однією з країн-гарантів безпеки України в рамках майбутніх домовленостей.
  5. “Братні народи”:
    Лавров заявив, що Росія не має наміру знищувати український народ, адже, на його думку, росіяни та українці – “брати й сестри”.
  6. Крим і події 2014 року:
    Лавров повторив тезу Кремля про те, що якби в Україні не відбувся “держпереворот” 2014 року, то країна, за його словами, “зберегла б свої території, включаючи Крим”.

Реакція міжнародної спільноти

Озвучені тези викликали суперечливі оцінки як серед міжнародних експертів, так і всередині України. Багато хто розцінює вимоги Росії як ультимативні й нереалістичні, спрямовані не на досягнення миру, а на збереження впливу РФ в Україні.

Українська позиція

Офіційний Київ наголошує, що територіальна цілісність держави не підлягає перегляду, а мирні переговори можливі лише за умови повного виведення російських військ із території України.

Російські заяви та вимоги продовжують залишатися каменем спотикання для будь-якого мирного процесу, адже вони спрямовані на порушення суверенітету України та підсилення впливу Кремля в регіоні.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*