Російські прокремлівські ЗМІ стрімко втрачають аудиторію

Російські прокремлівські ЗМІ стрімко втрачають аудиторію новини Ужгород24
Фото: Штаб квартири Першого каналу російського ТВ

У 2024 році мільйони росіян перестали споживати контент державних медіа, попри значні фінансові вливання у їх підтримку.

Згідно з дослідженням LiveInternet, такі медіа, як «Комсомольська правда», «Московський комсомолець» та «РИА Новости», втратили від 12% до 33% своєї аудиторії.

Телевізійні рейтинги також падають. «Перший канал», який десятиліттями був лідером російського ТБ, у грудні 2024 року опустився на п’яте місце за середньодобовою аудиторією. Від початку широкомасштабного вторгнення в Україну канал втратив близько чверті своїх глядачів.

Попри це, бюджет на державну пропаганду в Росії продовжує зростати. У 2025 році на підтримку медіа та інтернет-проєктів заплановано виділити 137,2 млрд рублів.

Експерти пояснюють спад популярності державних ЗМІ кількома факторами. По-перше, люди втомилися від політизованого контенту, який майже не змінюється протягом трьох років. По-друге, аудиторія масово перемикається на розважальні канали або шукає альтернативні джерела інформації, зокрема в соціальних мережах.

На думку журналіста та соціолога Ігоря Яковенка, «канали ненависті», такі як програми Володимира Соловйова та Ольги Скабеєвої, поступово стають рідкістю. Їх рейтинги падають, а кількість фанатів значно зменшилася.

Оглядач Андрій Колесніков зазначає, що, попри спад популярності традиційних ЗМІ, кремлівський дискурс активно поширюється через соціальні мережі, зокрема Telegram-канали, які успішно конкурують з антивоєнними та опозиційними ресурсами.

Хоча значна частина російської аудиторії не вміє чи не хоче відрізняти пропаганду від фактів, втома від війни та пошук приватного життя змушують багатьох дистанціюватися від політичного контенту. Однак державні ЗМІ все ще зберігають значний вплив на суспільні настрої в Росії.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*