Права закарпатських угорців відстоюються у Європарламенті

Права закарпатських угорців відстоюються у Європарламенті новини Ужгород24
Фото: інформатор

На позачерговому засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту депутатка Вікторія Ференц закликала до вирішення проблем закарпатських угорців, наголосивши на необхідності врегулювання прав нацменшин як умови для подальшого просування України на шляху до членства в Європейському Союзі, повідомляє видання karpat.in.ua

У своєму виступі Вікторія Ференц, представниця фракції «Фідес-ХДНП», підкреслила, що населення України вже три роки потерпає від війни, і національні меншини, зокрема закарпатські угорці, також відчувають значні обмеження своїх прав.

Вона зауважила, що минулого року Україна зобов’язалася вирішити проблеми нацменшин, сформульовані Угорщиною в 11 пунктах. Проте донині права закарпатських угорців не були повністю відновлені. Особливе занепокоєння викликала ситуація з Радою громадських об’єднань нацменшин, створеною у травні 2023 року, до якої не увійшла найбільша організація, що захищає інтереси угорської громади.

Відсутність представництва закарпатських угорців у цій раді означає, що реальне представництво нацменшин в Україні не забезпечене, — зазначила депутатка.

У своїй промові Вікторія Ференц звернулася до європейської комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос із запитанням щодо відповідності України Копенгагенським критеріям, особливо у сфері прав нацменшин.

Марта Кос у відповідь наголосила, що порушене питання є відомим як українській, так і європейській стороні, і вони спільно працюють над вирішенням проблем, щоб ці недоліки не стали перешкодою для відкриття першого базового кластеру в переговорах про вступ України до ЄС.

Виступ Вікторії Ференц привернув увагу до важливої теми забезпечення прав нацменшин як одного з ключових аспектів європейської інтеграції України. Вирішення цих питань є важливою умовою для подальшого просування країни на шляху до членства в ЄС.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*