Скандал із головним психіатром ЗСУ: нові подробиці

Скандал із головним психіатром ЗСУ: нові подробиці Новини Закарпаття та Ужгорода
Фотоколаж: 24 канал

У справі головного психіатра ЗСУ Олега Друзя, якого викрила СБУ, з’явилися нові деталі, які викликали значний суспільний резонанс.

Зясувалось, що у 2024 році Друзь двічі відвідував Туреччину, де розглядав можливість придбання елітної нерухомості. Його вибір зупинився на триповерховій віллі з басейном, вартість якої складала 650 тисяч євро. Як з’ясували слідчі, під час цих поїздок він активно листувався з рієлтором, який надавав йому різноманітні варіанти житла преміум-класу.

Особливу увагу викликали його витрати на родину. Відомо, що у Туреччині проживає прийомна дочка Друзя, для якої він придбав нову гібридну Тойоту. Цю покупку він зафіксував на власний телефон. Крім того, Друзь не скупився на комфорт для своїх собак: для них було збудовано розкішний вольєр, вартість якого склала 300 тисяч гривень. Такі витрати викликали питання у правоохоронців, оскільки є підозра, що кошти на це могли бути отримані незаконним шляхом.

Ще однією цікавою деталлю є інформація про його особисте життя. Дружина Друзя, Ольга Сєдова, за походженням росіянка, однак вже отримала українське громадянство. Її син, пасинок Друзя, мешкає у Києві, але досі має російський паспорт, що також привернуло увагу слідчих.

21 січня Служба безпеки України за сприяння міністра оборони та головнокомандувача Збройних сил затримала головного психіатра ЗСУ. Також він є заступником голови Центральної ВЛК і займався питаннями щодо придатності військових до проходження служби. За матеріалами справи, посадовець за час повномасштабної війни розбагатів на понад мільйон доларів. При цьому він не зазначав майно у своїй декларації, натомість оформив його на свою дружину, доньку, синів та інших людей.

Як встановило розслідування, протягом 2022-2024 років підозрюваний придбав численні об’єкти нерухомості та інші активи. Під час обшуків у нього виявили 152 тисячі доларів США та 34 тисячі євро готівкою. Наразі фігуранту готується повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ст. 366-2 (декларування недостовірної інформації).

Цей випадок не лише викриває ймовірне використання посадовцем службового становища для власного збагачення, але й піднімає важливі питання щодо прозорості діяльності представників ЗСУ. Громадськість та медіа закликають правоохоронців провести ретельне розслідування та вжити необхідних заходів, аби уникнути подібних інцидентів у майбутньому.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*