Епідемічна ситуація на Закарпатті: виклики та заходи профілактики

Епідемічна ситуація на Закарпатті: виклики та заходи профілактики новини Ужгород24

У Закарпатській області торік найчастіше фіксували сальмонельоз, шигельоз, гепатит А та інші кишкові інфекції. На другому місці за рівнем захворюваності – туберкульоз, на третьому – керовані інфекції.

Про це повідомляють в департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОВА

Серед керованих інфекцій зафіксовано 219 випадків кору, 117 – кашлюку, 35 – епідемічного паротиту, 1 – краснухи. Натомість випадки гемофільної інфекції, дифтерії та поліомієліту минулого року не реєструвалися.

На брифінгу в Закарпатській обласній військовій адміністрації повідомили про заходи профілактики інфекційних хвороб та стан надання медичної допомоги. Директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Любов Мандзич зазначила, що після пандемії коронавірусу ситуація стабілізувалася, хоча у 2024 році зафіксували зростання захворюваності на 2% порівняно з попереднім роком.

За її словами, нині 61% хворих на ГРВІ – це діти. Вищі за середньообласні показники зафіксовані в Ужгородському, Мукачівському та Берегівському районах. У регіоні також триває імунізація проти грипу – лише за минулий тиждень щеплення отримали 254 людини.

Особлива увага медиків була прикута до організації протиепідемічних заходів в осередках поширення хвороб, – наголосила Вікторія Тимчик, виконувачка обов’язків генерального директора Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Серед заходів – додаткова кампанія з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи, що дозволила щепити 8,8 тисячі дітей, які не отримали вакцини вчасно. Цю роботу продовжать і в 2025 році з метою охоплення максимальної кількості дітей.

Водночас занепокоєння викликає зростання кількості випадків вірусного гепатиту А, кашлюку та кору, особливо серед невакцинованих дітей. Лікарі спостерігають локальне поширення цих інфекцій.

Для лікування інфекційних хворих у регіоні розгорнуто 398 ліжок. Нині завантаженість Центру інфекційних хвороб становить 73%. Серед госпіталізованих – 20 пацієнтів із кором, 8 із грипом, 18 із менінгококовою інфекцією та іншими хворобами. Багато пацієнтів – діти, що не мають щеплень або мають хронічні захворювання.

Медичний директор Центру легеневих хвороб Михайло Поляк наголосив на важливості профілактики: вчасна вакцинація, раціональне харчування, здоровий спосіб життя та своєчасне звернення за медичною допомогою допоможуть знизити рівень захворюваності в області.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*