11 лютого в ЗОКМ відбувся круглий стіл до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці

Фото: Краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького

11 лютого 2025 року в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького пройшов круглий стіл, присвячений Міжнародному дню жінок і дівчат у науці.

Про це пише Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького, Ужгородський замок.

Захід був організований з метою висвітлення гендерних аспектів у науці та культури, а також популяризації ролі жінок у наукових досягненнях минулого і сучасності.

Учасниками заходу стали видатні жінки, які роблять вагомий внесок у різні сфери науки та громадського життя. Серед спікерок були:

  • Маріанна Колодій – керівниця Центру гендерної освіти при Ужгородському національному університеті;
  • Ганна Мелеганич – кандидатка політичних наук, доцентка кафедри міжнародних студій УжНУ;
  • Марія Менджул – докторка юридичних наук, професорка кафедри цивільного права УжНУ;
  • Сібілла Булеца – докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри цивільного права УжНУ;
  • Вікторія Надьон – докторка юридичних наук, професорка ХНУ ім. Ярослава Мудрого.

Крім того, за підтримки Мережі «Жіноче намисто Закарпаття» та ГО «Мегасоціум», в Ужгородському замку була організована тимчасова виставка «Портрети Жіночого намиста Закарпаття», яка представила банери з історіями жінок-лідерок та їхній внесок у позитивні зміни в громадах. Виставка триватиме до 17 лютого.

Під час круглого столу обговорювались важливі теми гендерної рівності, зокрема роль жінок у науці та праві, а також історія жіночого руху на Закарпатті. Організатори наголошують, що подібні ініціативи є важливими для розвитку свідомого громадянського суспільства, де кожен має рівні можливості для розвитку та самореалізації.

Захід також підкреслює значення гендерної рівності для сталого розвитку та прогресу суспільства. Висвітлення досягнень жінок в науці та суспільних процесах допомагає руйнувати стереотипи і сприяє формуванню культури рівноправ’я.

Організатори подякували всім спікерам, учасникам і організаціям, які сприяли реалізації цього важливого заходу, та запевнили, що музей й надалі відкритий для підтримки подібних ініціатив.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*