
Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) вважає запровадження президентом США Дональдом Трампом нових мит серйозним ударом по світовій економіці, – інформують світові ЗМІ.
Вона запевнила, що Європейський Союз готовий відповісти контрзаходами, якщо переговори з Вашингтоном зазнають невдачі, –
Ми вже завершуємо роботу над першим пакетом контрзаходів у відповідь на тарифи на сталь”, – заявила вона в узбецькому місті Самарканд у четвер, 3 квітня, напередодні саміту партнерства ЄС і Центральної Азії. > “І зараз ми готуємося до подальших контрзаходів, щоб захистити наші інтереси і наш бізнес, якщо переговори зазнають невдачі, – додала фон дер Ляєн.
Вона при цьому не уточнила, якими мають бути майбутні заходи ЄС у відповідь. Цього місяця ЄС планує запровадити контрмита на американські товари на суму до 26 мільярдів у відповідь на американські тарифи на сталь і алюміній, які набули чинності 12 березня, нагадує агентство Reuters.
Невизначеність буде розкручуватися по спіралі і спровокує зростання подальшого протекціонізму, – попередила фон дер Ляєн, вказуючи на підвищення споживчих витрат на продукти, ліки і транспорт, а також на перебої в роботі бізнесу.
Інші реакції з Європи
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек (Robert Habeck) переконаний, що для Європейського Союзу вкрай важливо мати уніфіковану відповідь на торговельні мита США.
Сила Європи – це наша сила. У нас найбільший єдиний ринок у світі. Ми маємо використовувати цю силу, – заявив він, цитує Reuters.
Президентка Швейцарії Карін Келлер-Зуттер запевнила, що уряд країни “швидко визначить наступні кроки” у відповідь на нові тарифи США.
Довгострокові економічні інтереси країни мають першорядне значення. Дотримання міжнародного права та вільна торгівля залишаються основними цінностями, – зазначила вона.
Міністерство торгівлі Китаю у відповідь на запровадження нових мит заявило, що “Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту власних прав та інтересів”.
У торговельних війнах немає переможців, і протекціонізм не має виходу. Китай закликає США негайно скасувати односторонні тарифи і належним чином вирішити розбіжності зі своїми торговельними партнерами шляхом діалогу на рівних, – йдеться у заяві.
Ми повинні розглянути, що найкраще відповідає національним інтересам Японії. Ми розглядаємо всі варіанти, щоб знайти найефективнішу відповідь, – зазначив Прем’єр-міністр Японії Сіґеру Ісіба
Нагадаємо, що 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження базового мита на імпорт з усіх країн на рівні 10 відсотків, а також про підвищення тарифних ставок для десятків країн, які мають позитивне торговельне сальдо зі США.
Сполучені Штати стягуватимуть, зокрема, 34 відсотки мита на імпорт з Китаю, 20 відсотків мита на імпорт з Європейського Союзу, 26 відсотків – з Південної Кореї, 24 відсотки – з Японії, 27 відсотків – з Індії і 32 відсотки – з Тайваню.
Залишити відгук