
Апарат «Космос-482», запущений СРСР ще у 1972 році для дослідження Венери, зійшов з орбіти та впав в Індійський океан.
Про це повідомила система спостереження космічної програми ЄС — EU SST.
Станцію вивели на навколоземну орбіту за допомогою ракети «Молния-М», однак через аварію розгінного блоку вона так і не вирушила до Венери. 53 роки апарат поступово знижувався — і лише зараз зійшов з орбіти.
За даними EU SST, «Космос-482» мав титанову оболонку та міг витримати високі навантаження і температуру. Ймовірно, він досяг поверхні Землі майже неушкодженим. Його вага — близько 500 кг, діаметр — 1 метр.
Російське космічне агентство повідомило, що апарат увійшов у щільні шари атмосфери 10 травня о 9:24 за Києвом і впав за 560 км від Андаманських островів, на захід від Джакарти.
Втім, нідерландський дослідник Марко Лангбрук застерігає, що точність цієї інформації сумнівна: «Багато хто просто повторює координати, озвучені Роскосмосом, хоча насправді немає гарантій щодо їхньої достовірності».
Update: the re-entry window of Cosmos-482 Descent Craft has narrowed down to 2025-05-10 05:49 UTC ±266 min. #EUSST contributing sensors keep monitoring the object and Operations Centres are performing analyses. Stay tuned for +updates: https://t.co/qrL7e9VMJk #EUSpace #Cosmos482 pic.twitter.com/TTR6nKMgb0
— EU SST (@EU_SST) May 9, 2025
Залишити відгук