В Україні активно розвивається мережа Центрів ментального здоров’я: допомога стає ближчою та доступнішою

Фото: МОЗ України

Повномасштабна війна в Україні суттєво вплинула на психічне здоров’я населення. Відповіддю на цю кризу стало створення нової національної інфраструктури — Центрів ментального здоров’я (ЦМЗ), які вже функціонують у різних куточках країни.

Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.

Ці центри стали логічним продовженням системи психосоціальної підтримки, яка працює на первинному рівні, і надають спеціалізовану психіатричну, психотерапевтичну та психологічну допомогу у складніших випадках.

ЦМЗ — це простір без стигми та осуду, де з повагою допомагають як дорослим, так і дітям. Послуги надаються амбулаторно, в денному стаціонарі або виїзними мультидисциплінарними командами.

У ЦМЗ можна отримати:

  • психіатричну допомогу (діагностика, лікування, супровід),
  • кризове втручання,
  • психосоціальну підтримку — індивідуально або в групах, зокрема й для родин.

Від 1 січня 2025 року ЦМЗ працюють у межах Програми медичних гарантій, тож усі послуги — безоплатні.

Наразі в Україні вже відкрито 126 Центрів ментального здоров’я, найбільше — у Харківській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Полтавській та Тернопільській областях. Допомогу вже отримали понад 37 тисяч осіб, а до кінця 2025 року планується відкриття щонайменше 200 таких центрів.

Знайти найближчий Центр ментального здоров’я можна:

  • на електронній карті НСЗУ: edata.e-health.gov.ua, обравши Пакет послуг №72;
  • або за коротким номером 16-77.

У травні триває Місяць обізнаності про психічне здоров’я. Це час поставити собі запитання: «Ти як?» і звернути увагу на власне емоційне самопочуття.

Перейдіть на платформу howareu.com та відкрийте для себе СенсоТеку «Ти як?» — колекцію слів, що можуть підтримати саме вас у непростий момент.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*