
Телефонна розмова між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, що відбулася 19 травня, викликала хвилю занепокоєння серед політиків у Німеччині та інших країнах Європи, – повідомляє DW українською.
Незважаючи на заяву Кремля про нібито готовність до переговорів щодо припинення вогню, реальної поступки Москва не запропонувала. Тим часом реакція Вашингтона — відмова чинити додатковий санкційний тиск — викликала обурення та розчарування серед союзників.
Путін водить Трампа за ніс, — різко висловився Армін Лашет, майбутній голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики.
Це — переговірний театр, — охарактеризував ситуацію представник Зелених Робін Ваґенер.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус підтвердив: Путін і далі не демонструє жодної готовності до компромісу.
Європейські лідери, включно з новим канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом, раніше висунули ультиматум Москві щодо негайного припинення бойових дій. Але надії на рішучу підтримку США не справдилися.
Європа і США не єдині», — заявив політичний оглядач Bild Пауль Ронцгаймер.
«Реальна солідарність мала б передбачати нові санкції — але з боку США їх не буде, — додає журналіст.
Деякі аналітики вважають, що дзвінок Трампа і Путіна став першою серйозною політичною поразкою канцлера Мерца. Але у Берліні зазначають: гра ще не завершена. Європейський союз готує новий санкційний пакет, зокрема проти «тіньового флоту» РФ, а також обговорює можливість використання заморожених російських активів на підтримку України.
Санкції мають бути сильнішими, ніж очікує Путін, — вважає Даніель Бресслер із Süddeutsche Zeitung.
Попри все, в Європі наполягають: єдність треба зберегти, навіть якщо США оберуть інший шлях. Газета Die Zeit наголошує: спільна стратегія, військова допомога і дипломатична твердость — ключ до стримування Кремля.
Залишити відгук