
На 78-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ухвалили історичну Пандемічну угоду — документ, що стане основою для глобальної підготовки до майбутніх загроз у сфері охорони здоров’я.
Про це інформує МОЗ України.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підкреслив важливість міжнародного співробітництва:
«Наступна пандемія — це питання не “чи”, а “коли”. І світ має бути готовим. Україна підтримує міжнародні ініціативи, які допоможуть зберегти життя людей, забезпечити справедливий доступ до медичних засобів і зміцнити національні системи охорони здоров’я», — заявив він.
Пандемічну угоду розробляли понад три роки. У переговорах брали участь представники держав, міжнародних організацій та експерти у сфері охорони здоров’я. Серед ключових положень документа:
- створення ефективних систем раннього попередження та реагування;
- забезпечення справедливого доступу до вакцин, ліків і медичних технологій;
- відкритий і оперативний обмін даними про патогени;
- надання фінансової та технічної допомоги країнам, які цього потребують.
Під час виступу на Асамблеї представник української делегації поділився досвідом протистояння національної системи охорони здоров’я повномасштабній війні. Він нагадав, що за час агресії в Україні пошкоджено понад 2300 медичних об’єктів, з них понад 300 зруйновано повністю. Медичні заклади ставали мішенню для обстрілів, є загиблі серед лікарів, фіксувалися атаки на карети швидкої допомоги.
Попри це система охорони здоров’я продовжує функціонувати завдяки самовідданості медиків і підтримці міжнародних партнерів.
Участь України у роботі Асамблеї стала підтвердженням не лише стійкості національної медичної системи, а й готовності нашої країни долучитися до формування нових глобальних правил безпеки у сфері здоров’я.


Залишити відгук