На Закарпатті триває Місяць обізнаності про ментальне здоров’я: де отримати безоплатну допомогу

Фото: ілюстративне

У травні в Україні та світі традиційно проходить Місяць обізнаності про ментальне здоров’я, головна мета якого — підвищити рівень розуміння важливості психологічного благополуччя та заохотити людей до турботи про свій внутрішній стан.

До кампанії активно долучилася і Закарпатська область.

Як наголосили під час брифінгу в Закарпатській обласній військовій адміністрації, ментальне здоров’я — не розкіш, а базова потреба, що потребує постійної уваги, особливо в умовах тривалих стресів, спричинених війною.

Директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Любов Мандзич розповіла, що першу психосоціальну допомогу на Закарпатті можна отримати у свого сімейного лікаря. Усі фахівці первинної ланки медичної допомоги пройшли навчання за програмою mhGAP та отримали сертифікати, що дозволяє їм надавати базову психологічну підтримку.

Також жителі області можуть звернутися до центрів ментального здоров’я, які вже діють у шести кластерних медичних закладах:

  • Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня;
  • Лікарня Святого Мартина (м. Мукачево);
  • Виноградівська районна лікарня;
  • Хустська районна лікарня ім. О. Віцинського;
  • Тячівська районна лікарня;
  • Рахівська районна лікарня.

У цих центрах працюють мультидисциплінарні команди, до складу яких входять психіатри та психотерапевти. Отримати консультацію можна як за направленням, так і без нього.

Пацієнтам із більш складними психологічними станами доступна спеціалізована психіатрична допомога в умовах стаціонару. Її надають у відділеннях в м. Ужгород, Берегово, с. Яноші та в Хустській районній лікарні.

За словами Вікторії Тимчик, в.о. генерального директора Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, понад 60% українців відчувають ознаки емоційного виснаження, тривоги або депресії, але лише кожен четвертий звертається по допомогу. Найпоширеніші бар’єри — страх осуду, недовіра та відсутність інформації.

Долучитися до Місяця обізнаності може кожен:

  • поговорити з психологом;
  • пройти безоплатний онлайн-тест на платформі «Ти як?» — https://howareu.com/;
  • поділитися історією, підтримати друзів або близьких.

Техніки самодопомоги, практики підтримки та корисні ресурси розміщено також у мобільному застосунку «Моментал» і в розділі «Самодопомога» на платформі «Ти як?».

Адреси найближчих медзакладів, де можна отримати психологічну допомогу, доступні на дашборді НСЗУ: https://tinyurl.com/mr9xffzu. Відеозапис брифінгу: https://tinyurl.com/nu3afpb7.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*