
У Закарпатті запускають унікальний міжнародний проєкт, покликаний відродити авіаційні традиції регіону та закласти основу для розвитку малої авіації.
Про старт ініціативи повідомили під час пресконференції в Ужгородському пресклубі, пише Карпатський об’єктив.
У межах програми STEP – Освітньо-тренінгова платформа сталого навчання, за фінансової підтримки Interreg VI-A NEXT Румунія–Україна 2021–2027, в області створять освітнє середовище для підготовки майбутніх пілотів, інженерів та фахівців авіаційної галузі.
Ключова мета проєкту – зробити Закарпаття авіаційним регіоном, де молодь матиме доступ до технічної освіти, інновацій, а громади — до сучасного виду мобільності та нових економічних можливостей.
Ми бачимо великий потенціал у розвитку малої авіації в Закарпатті. Це шанс для молоді, для громад, для регіону в цілому, – наголосила Наталія Носа, голова правління ГО «Центр європейських ініціатив».
У проєкті беруть участь партнери з України та Румунії:
– Дубівська громада
– Калинівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат
– громада Сакалашей (Румунія)
У рамках реалізації STEP:
- на базі комбінату в Дубовому буде встановлено сучасний авіаційний симулятор,
- заплановано капітальний ремонт будівлі (заміна покрівлі, фасаду, внутрішні роботи),
- розглядається придбання мобільних авіасимуляторів,
- буде створено навчальні програми для дітей, молоді та дорослих.
Мені пощастило взяти участь у попередній авіаційній програмі в Румунії. Я сам здійснив пробний політ. Це дійсно захоплює, – поділився селищний голова Дубового Денис Каганець.
Партнери з Румунії теж відзначають важливість інфраструктурної складової. Так, у двох школах громади Секелешені буде встановлено симулятори, а місцеві викладачі пройдуть підготовку як інструктори.
Проєкт триватиме до червня 2027 року, а його загальний бюджет перевищує 1,23 мільйона євро. Першими кроками стане підготовка інструкторів та розробка навчальних програм для різного віку — від школярів до дорослих.
Хоча під час воєнного стану польоти заборонені, організатори впевнені: майбутнє починається зараз. Головне — сформувати базу, підготувати кадри, створити інфраструктуру.
Ми хочемо створити авіашколи, які будуть готувати професіоналів і видавати ліцензії. Це інвестиція в майбутнє регіону, – додала Наталія Носа.
Залишити відгук