
Після виконання бойових завдань на передовій, закарпатські гвардійці проходять перший етап психологічної реабілітації — декомпресію. Це допомагає військовим адаптуватися до мирного середовища і відновити емоційний баланс.
Ще нещодавно ці чоловіки щодня ризикували життям під вогнем ворога. Сьогодні — дихають гірським повітрям, займаються арт-терапією, йогою, грають у більярд і настільні ігри, відвідують басейн і сауну, а головне — повертаються до себе справжніх.
Особливою подією для бійців став виступ фронтмена гурту «Шабля» Володимира Ейгензеера, який приїхав підтримати захисників і виконав свої найкращі пісні.
Мені все дуже сподобалося, особливо гори та природа. Тут відчуваєш, як відновлюються сили. Я зрозумів, наскільки важливо те, що ми робимо. Саме завдяки нашій службі ці місця залишаються вільними для українців, — поділився солдат Віталій із позивним Ронін.
Фахівці з психологічного забезпечення організовували щоденні дебрифінги та консультації за протоколом TRiM. Використовували також біосугестивну терапію — техніки, які допомагають знизити рівень стресу та тривожності.
Декомпресія — це ключовий етап повернення до звичайного життя. Особливо важливо, що вона проходить у природному середовищі — там, де воїни можуть відчути спокій, підтримку й турботу, — зазначила начальниця відділення психологічного забезпечення Наталія Мацинятин.
Завершальним акордом реабілітації стала зустріч із рідними — емоційна і необхідна, аби остаточно відчути себе вдома.















Залишити відгук