Національна служба здоров’я України (НСЗУ) спростувала чутки про необхідність отримання Реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) для дітей до 14 років задля проходження верифікації в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Про це йдеться у повідомленні НСЗУ у Facebook
“У соцмережах поширюється недостовірна інформація щодо необхідності отримати РНОКПП дітям для проходження верифікації. Вкотре нагадуємо лікарям та пацієнтам: дітям до 14 років не потрібно обов’язково отримувати РНОКПП спеціально для проходження верифікації даних у Центральній базі даних ЕСОЗ із Державним реєстром фізичних осіб-платників податків. НСЗУ не висуває і не буде висувати такої вимоги”, – йдеться у повідомленні.
Як пояснили в НСЗУ, для дітей до 14 років достатньо мати свідоцтво про народження, яке й буде використовуватися для верифікації записів.
Які дані підлягають верифікації?
У Нацслужбі здоров’я зазначили, що перевірка охоплює такі дані:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- дату народження;
- реєстраційний номер облікової картки платника (за наявності);
- серію та номер документа, що посвідчує особу (наприклад, свідоцтво про народження або паспорт для тих, хто відмовився від РНОКПП).
Пацієнти без верифікації отримують допомогу
Особливу увагу звернули на те, що статус “Неуспішна верифікація” жодним чином не впливає на право пацієнтів отримувати медичну допомогу.
“Незалежно від статусу верифікації пацієнта, заклади охорони здоров’я, які мають договір із НСЗУ, надають медичні послуги БЕЗОПЛАТНО. Водночас на оплату медзакладам впливають лише пацієнти старше 18 років зі статусом “Неуспішна верифікація” за результатами перевірки з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків”, – пояснили в НСЗУ.
Також у службі підкреслили, що “автоматична верифікація пацієнтів Центральної бази даних електронної системи охорони здоровʼя з Державним реєстром фізичних осіб — це процес, який відбуватиметься безперервно на постійній основі”.
Ця система спрямована на спрощення взаємодії пацієнтів із медичною системою та забезпечення безперешкодного доступу до послуг охорони здоров’я.
Залишити відгук