Довіра є фундаментом інформаційної гігієни: Катерина Гольцберг про головне (ВІДЕО)

Дитяча і сімейна психологиня Катерина Гольцберг детально розповіла про те, як розмовляти з дітьми про поведінку в Інтернеті, коли давати дитині гаджет та як навчити її взаємодіяти зі світом.

Дитяча і сімейна психологиня, письменниця, авторка та ведуча радіопрограм Катерина Гольцберг розкрила базові принципи налаштування дитячо-батьківських відносин під час формування інформаційної гігієни.

Інформаційна гігієна і дитячо-батьківські відносини. Назвіть базові принципи коли починати, з чого і як?

Перша важлива річ – це те, що інформаційна гігієна не йде окремо від стосунків. Тобто спочатку має бути налаштована довіра з дитиною, а вже потім треба налаштовувати інфогігієну.

Тобто довіра є фундаментом?

Звичайно. От деякі думають, що зроблять, як сказав психолог і тоді все вийде, однак без довіри це неможливо. Другим важливим пунктом є гаджет. У батьків є таке бажання забрати від дитини гаджет. Я скажу, що його треба давати трохи пізніше – десь у 8-9 років. У нас часто дитина отримує гаджет досить рано, що для мене не зрозуміло. Важливо затримати дитину у просторі реальних ігор, взаємодій, спорту і тоді вона не потребуватиме цього дофаміну у вигляді розваг.

Даючи дитині гаджет ми маємо встановити батьківський контроль, щоб фільтрувати все, що вона споживає. Батьківський контроль не має на меті слідкувати за тим, що дитина пише друзям чи інші особисті листування. Якщо ми бачимо, що дитина споживає щось, що нам не подобається та є неприйнятним, то маємо сказати про це їй, так вибудовується платформа для обговорення. Забороняти тут вже не вийде.

З підлітком ще складніше, бо він буде говорити, що телефон – це його власність. Небезпека від гаджету іноді більша, ніж від автомобіля. Дитина чи підліток має розуміти як керувати (користуватися) телефоном, щоб уникати проблем.

Є таке «правило білборду» – це висвітлена інформація на сторінці чи у особистих повідомленнях. Правило звучить так: «Ніколи не відправляй в Інтернет те, що ти не хочеш, щоб з’явилося на біл-борді під твоїм домом чи школою». Будь-яке слово чи висловлення можуть бути «заскріншотені» та поширені іншим людям. Однією з таких небезпек є секстінг в Інтернеті. Є організація в Україні, де займаються небезпекою, до якої може призвести така довірав мережі.

Тому ми маємо навчити дітей свідомо споживати інформацію і поширювати.

Ця проблема особливої довіри іншим незнайомцям в Інтернеті – це ближче до підліткового віку і тому готуватися до неї треба раніше?

Не повірите, але з секстінгом до мене зверталася 8-річна дитина. На жаль, є дуже багато збоченців, які збирають подібний контент.

Тобто базовим є те, щоб давати дитині гаджет трохи пізніше?

Так, тому що мозок у різні вікові категорії сприймає все по-різному.

Другим є довіра між дитиною та батьками.

Починається розмова з інфогігієни, з того, що вже є загальна довіра.  Взагалі задача підліткового віку для батьків – це зберегти стосунки.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*