Екологи закликають заборонити будівництво ВЕС у Карпатах

Екологи закликають заборонити будівництво ВЕС у Карпатах_Ужгород24
Фото: ілюстроване

30 грудня представники екоспільнот „Save Пікуй”, „Save Borzhava”, „Free Svydovets” подали колективне звернення до Закарпатської обласної ради.

Про що ексклюзивно повідомили редакцію Закарпаття онлайн 

У зверненні ідеться про заклик запровадити мораторій на будівництво вітрових електростанцій (ВЕС) на гірських територіях Карпат. Така ініціатива спрямована на захист унікальних природних полонин, які є важливою частиною екосистеми регіону.

Вони наголошують, що будівництво промислових об’єктів, таких як ВЕС, на полонинах без затвердженої схеми планування територій є порушенням закону.

Відповідно до статті 12 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”, розробка таких схем має здійснюватися за рішенням Кабінету Міністрів України, а замовниками є обласні ради. Наразі Закарпатська обласна рада не затвердила такої схеми, що робить будь-які плани щодо будівництва ВЕС незаконними.

Екологи звертають увагу, що на Закарпатті вже розпочато кілька проєктів із будівництва вітропарків у високогір’ї. Зокрема, йдеться про полонину Руну, Лютянську Голицю, Свидовецький масив, полонину Боржава та інші унікальні природоохоронні території. Боржава, наприклад, має статус території міжнародного значення та оточена об’єктами природно-заповідного фонду.

Розвиток відновлюваної енергетики важливий, але він не повинен загрожувати природоохоронним територіям, які відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату та забезпеченні екосистемних послуг, — зазначають представники екоспільнот.

У своєму зверненні екологи просять голову облради Романа Сарая та депутатські фракції зупинити планування та будівництво ВЕС на гірських територіях до розробки та затвердження відповідної схеми планування.

Лист адресовано представникам усіх фракцій обласної ради, серед яких депутати від партій „Слуга Народу”, „Європейська Солідарність”, „Рідне Закарпаття” та інші. Найближчим часом це питання має бути винесене на обговорення пленарного засідання.

Екологи сподіваються, що обласна рада візьме до уваги їхні аргументи та ухвалить рішення, яке збереже унікальні природні ресурси Карпат для майбутніх поколінь.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*