Небезпечне інфекційне захворювання загалом за місяць “підхопило” 25 людей в області
ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що на території Закарпатської області зареєстровано значне ускладнення епідситуації із небезпечного інфекційного захворювання – лептоспірозу.
Як ми вже писали, на Перечинщині виявили смертельну інфекційну хворобу, там померла одна людина.
Упродовж серпня 2023 року, за оперативними даними закладів охорони здоров’я, зареєстровано 25 людей, які захворіли на лептоспіроз, зафіксовано 3 летальні випадки.
Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання. Без лікування або при пізньому зверненні за медичною допомогою лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, центральної та периферичної нервової системи чи навіть смерті.
Для лептоспірозу характерна літньо-осіння сезонність. У цей період, коли люди інтенсивно займаються сількогосподарськими роботами, ловлять рибу, косять траву, прибирають у підвалах, працюють на городах і полях без засобів захисту, проводять більше часу на природі та біля водойм, зростає захворюваність на лептоспіроз.
Захворіти на лептоспіроз можна:
- при догляді за хворими та інфікованими тваринами;
- під час виконання сільськогосподарських робіт;
- при укусі гризуна;
- сінокосі на зволожених територіях;
- вживанні інфікованих продуктів харчування, води;
- під час купання в заражених водоймах, риболовлі.
- полюванні у заболоченій місцевості.
- Існує професійний ризик захворювання у косарів, працівників ферм, ветеринарів, робітників м’ясопереробних підприємств.
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. Від людини до людини захворювання не передається.
У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип чи COVID-19. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг.
Серед симптомів лептоспірозу:
- висока температура до 39,5–40,5°С;
- головний біль;
- озноб;
- біль у м’язах, переважно локалізований у литкових м’язах;
- блювання та діарея;
- жовтяниця, спочатку спостерігається невелике пожовтіння склер, потім, на 4–6 день захворювання, з’являється пожовтіння шкірних покривів;
- почервоніння очей;
- висип, який локалізується на кінцівках і тулубі, характер висипу різноманітний;
- невелика набряклість обличчя та верхньої половини тулуб;
- розлади сну (безсоння);
- зниження апетиту.
Залишити відгук