Корупційний ремонт доріг на Закарпатті: судитимуть директора фірми-підрядника

Law and Justice concept. Mallet of the judge, books, scales of justice. Gray stone background, reflections on the floor, place for typography. Courtroom theme.

Злочинець заволодів майже 10 млн гривень державних коштів

У липні минулого року на Закарпатті правоохоронці заблокували механізм незаконного виведення та привласнення коштів з державного бюджету, повідомляють в пресслужбі поліції Закарпаття.

У ході досудового розслідування, слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань та СБУ, з’ясували, що 56-річний засновник і директор фінансово-промислової групи підприємства-підрядника, який в тому числі був діючим депутатом однієї з райрад Луганської області, незаконно привласнював кошти з державного бюджету.

Співпрацюючи з деякими суб’єктами підприємницької діяльності у їх документах фігурант зазначав себе головним бухгалтером, і таким чином контролював усі дії залучених ним же у справу фінансистів.

Чоловік, користуючись своїми повноваженнями, впливав на підприємців, які брали участь у публічних закупівлях та спонукав їх подавати тендерні пропозиції із заниженою вартістю. Обсяги ж виконаних робіт з поточних та капітальних ремонтів доріг на Хустщині сам фігурант завищував, та в подальшому різницю між фактично використаними грошима та тими, які виділила держава, виводив на приватні рахунки. За даними слідства таким чином фігурантові вдалося незаконно привласнити майже 10 мільйонів гривень.

інформують поліцейські.

Крім цього, у ході досудового розслідування поліцейські також встановили, що зловмисник, аби приховати надмірний дохід, у 2020 році за отримані від незаконної діяльності гроші придбав дороговартісний автомобіль, який зареєстрував на близьку родичку.

Наразі досудове розслідування у справі завершено, а матеріали провадження скеровано для судового розгляду.

Зловмиснику інкримують ч. 3 ст. 27, ч. 4, 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

За скоєне фігурантові загрожує до 12 років увʼязнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*