Медик з Рахова врятував життя 73-річного пацієнта
Виклик опівночі на лінію 103 – Рахів, чоловік 73 роки, біль у грудях. За 7 хвилин бригада №1210 вже у пацієнта, повідомляють на сторінці 103 Закарпаття.
Передчуття, що сьогодні буде складний виклик, не полишало протягом усього дня. Коли прийшло повідомлення від диспетчера ЦОДу, то одразу ж сказав водію – точно доведеться везти до Хустської центральної районній лікарні (Довідково: там , 24/7/365 діє катетеризаційна лабораторія, де надають невідкладну кардіологічну допомогу пацієнтам з гострим коронарним синдромом, нестабільними стенокардіями, порушеннями серцевого ритму тощо)
розповідає фельдшер Юрій Реднік.
З перших секунд огляду пацієнта фельдшер зрозумів - стан життєзагрожуючий.
Бачу, що чоловік дуже блідий та спітнілий, на чолі садна, коліна розбиті. Розповідає, що у хаті тричі втрачав свідомість і падав на підлогу. Наочно – синдром Морганьї — Адамса — Стокса (МАС), для якого характерна раптова втрата свідомості. Знімаємо кардіограму – гострий коронарний синдром з елевацією ST, що ускладнився AV блокадою 3-го ступеню. Провожу необхідні маніпуляції та приймаю рішення – негайно підключати черезшкірний кардіостимулятор. Венозний доступ, знеболення, електроди… Все, як прописано у Протоколах. Мій водій, Юрій МАТІЧУК, блискавично та чітко виконує допоміжні маніпуляції. Одночасно передаємо кардіограму по телеметрії нашому черговому кардіологу та у лікарню. Лікарі підтвердили правильність попереднього діагнозу і тактики моїх дій
у деталях описує медик.
Дорогою до Хуста стан пацієнта стабілізується, тільки скаржиться на незначний дискомфорт під час кардіостимуляції – розряди струму спричиняють інтенсивне скорочення м’язів руки та грудної клітки, але є життєво необхідними для підтримки нормального ритму серця.
Після госпіталізації пацієнта у медзаклад та консультацій фахівців-кардіологів Ужгорода та Хуста прийнято рішення зробити коронографію і тільки потім визначатись з подальшою тактикою лікування.
зазначив фельдшер.
Розповідаючи про цей випадок, фельдшер зауважив, що в своїй медичній практиці він вперше застосував черезшкріну кардіостимуляцію. Загалом, в Рахівському районі, ця процедура фахівцями «швидкої» проводилась теж вперше.
Залишити відгук