
Офіс Омбудсмана України спільно з Кіберполіцією розпочали інформаційну кампанію з метою протидії шахрайству, яке цинічно використовує тему військовополонених та зниклих безвісти.
В рамках кампанії розроблено спеціальну брошуру “Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?”. Цей інформаційний матеріал містить важливий алгоритм дій для захисту рідних полонених та зниклих безвісти українців, а також корисну інформацію для журналістів та державних службовців.
Брошура детально роз’яснює:
- Поширені схеми шахрайства та злочинів, спрямованих проти військових та їхніх родин.
- Основні кроки, які допоможуть не стати жертвою шахраїв.
- Небезпеку фішингу в інтернеті та ворожої пропаганди.
- Важливість фактчекінгу та перевірки отриманої інформації.
- Конкретний алгоритм дій для родин, чиї близькі зникли безвісти або потрапили в полон.
Омбудсман закликає медіа, державні органи та всіх громадян активно використовувати та поширювати цей важливий інформаційний матеріал, який доступний за посиланням: https://bit.ly/4jDshbQ.
“Шахрайство – це не лише історії з мережі, але й реальна загроза, яка може трапитися з кожним! Будьте пильними, знайте, як розпізнати шахраїв та ефективно їм протидіяти!” – наголошує Дмитро Лубінець.
Якщо ви стали жертвою онлайн-шахрайства, негайно звертайтеся до Кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.
Для отримання надійної та безпечної допомоги у пошуку зниклих безвісти, з питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих і примусово переміщених цивільних осіб, включно з дітьми, звертайтеся до Офісу Омбудсмана:
- Електронною поштою: [email protected]
- За телефонами: 0 800 501 720; 044 299 74 08
- Через громадську приймальню: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.
Будьте обережні та не дозволяйте шахраям наживатися на вашому горі! Поширюйте цю інформацію, щоб захистити себе та своїх близьких.

Залишити відгук