Пауза у підтримці: що відбувається з американською допомогою Україні

Пауза у підтримці: що відбувається з американською допомогою Україні
Фотоілюстрація: вільні джерела

Попри активні бойові дії та потребу в постійній підтримці, у Білому домі практично не ведуться дискусії щодо нового пакета військової допомоги для України.

Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на джерела у Вашингтоні та серед союзників у Європі.

Згідно з NYT, навіть ті ресурси, які вдалося виділити наприкінці каденції адміністрації Джо Байдена, вже майже вичерпані. Прихильники України в Конгресі б’ють на сполох: без нового пакету допомоги обороноздатність Києва може опинитися під загрозою.

Водночас, як зазначають європейські чиновники, США навіть не надали гарантій, що продовжуватимуть передавати Україні розвіддані — критично важливий елемент для ефективного ураження російських цілей.

Коли Білий дім сьогодні говорить про свої відносини з Україною, він зазвичай більше говорить про те, що він отримає, а не про те, що планує дати, — наголошує The New York Times.

Нагадаємо, що 4 березня новообраний президент США Дональд Трамп призупинив надання всієї американської допомоги Україні, включно з вже затвердженими пакетами від адміністрації Байдена.

Згодом директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив призупинення постачання зброї та розвідки, але зазначив, що “із нетерпінням чекає на зняття паузи”.

Допомога була відновлена вже за тиждень. Наразі на політичному горизонті з’явилася нова ініціатива: представник Демократичної партії США Грег Мікс запропонував законопроєкт, що передбачає підтримку безпеки України, післявоєнне відновлення та жорсткі санкції проти Росії.

Чи стане він реальним кроком до стабільної підтримки України — покаже час.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*