«Після 24 лютого маски скинули всі»: в Ужгороді відбулася зустріч зі словацьким журналістом 

Фото: Ужгород24

Томаш Форро вчора, 1 липня, зустрівся з ужгородцями та розповів про війну, яку він бачив своїми очима, про пропаганду росії та про те, скільки відсотків жителів Словаччини підтримує режим путіна

Минулої доби, в Закарпатському музеї архітектури та побуту (скансені) відбулася зустріч з журналістом-фрілансером Томашем Форро.

Журналіст з 2016 року висвітлює війну в Україні, а декілька днів тому він приїхав з Харкова, де збирав матеріали для своїх публікацій. Також Томаш є автором книг про українську війну.

Форро розповів, що Україна вже пройшла дві фази війни – до та після повномастабного вторгнення. Також журналіст працював і з сепаратистами, перебував більше на сході, а не на заході країни, де зустрів багато словаків і чехів, які підтримували росію та воювали на тому боці.

Сприйняття моє та наших громадян різне, через вплив російської пропаганди, яка почала діяти з 2014 року на території Словаччини. Через це я відвідав ЛДНР, щоб побачити і послухати їх також. Спочатку потрапив у Донецьк а потім у Луганськ, щоб простежити коріння сераратизму. Після 24 лютого відбувалося скидання масок цих людей, які ще до цього казали, що втомилися від війни – тепер вони говорили, що йдуть захоплювати Маріуполь. Сподіваюсь, тепер вони мертві.

розповів Томаш Форро.

Також журналіст зауважив те, що люди у різних містах України не могли себе ідентифікувати українцем, росіянином чи ще ким-небудь, вони просто казали, що родом «звідси». Такі випадки траплялися не тільки в ближніх містах до ЛДНР, але й в Одесі, Харкові та інших містах. З роками війни це помітно змінилося.

У 2022 році я зрозумів, що це перша нація, яка у цьому столітті бореться за свою свободу та ідентичність.

зазначив Форро.

Журналіст розповів, що 1,5 роки тому у Словаччині появилася дезінформація про демобілізацію. Цей фейк продемонстрував, що словаки не готові боротися за свою країну, бо відразу появився формуляр відмови від мобілізації, який почали масово поширювати.

Близько 30% проросійські, 30% проукраїнські, а ще 30% – сіра маса. На сьогодні тема України розділяє суспільство. Тема війни в Україні використовується тепер часто політиками, а саме проросійськими, щоразу вони радикалізуються. Яскравим прикладом є замах на премʼєр-міністра Фіцо, який також, за спостереженнями, є проросійських поглядів.

каже Томаш Форро.

Також на словаків вплинув особистий контакт з українцями – переселенцями, які розповіли про війну в Україні. Багато хто тоді змінив свою думку.

Окрім спростування російських фейків, журналіст працює ще й з українською дезінформацією, наприклад, про ситуацію на фронті, яка буває дещо викривленою.

За спостереженнями журналіста, зазвичай прихильниками росії є люди неосвідчені, нижчого соціального рівня.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*