
Це майже 50% усього показника за 2024 рік.
Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, 85% з цих рецептів уже погашено, що свідчить про високий попит і гостру потребу пацієнтів у цих ліках. Щодня майже тисяча українців отримують препарати, які дають їм шанс на стабільніше здоров’я та якісніше життя.
Лікування доступне в межах урядової програми «Доступні ліки», яка з 2021 року охоплює і напрям «Розлади психіки та поведінки, епілепсія». Пацієнти можуть отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою. У програмі — 20 міжнародних непатентованих назв, що охоплюють 132 торгові назви лікарських засобів. Вони призначені для лікування таких захворювань, як шизофренія, депресія, тривожні розлади, біполярний афективний розлад, епілепсія, посттравматичний стресовий розлад, фобії, психози та інші.
У 2024 році перелік препаратів розширили: до програми додали сучасні антидепресанти (есциталопрам, сертралін, пароксетин), новітні антипсихотики (кветіапін, оланзапін, арипіпразол), протисудомні засоби (леветирацетам, фенобарбітал) тощо.
Перший рецепт на такі ліки виписує лікар-психіатр після індивідуального плану лікування. Повторні рецепти можуть видавати сімейні лікарі, терапевти або педіатри. Отримати препарати можна в аптеках із позначкою «Тут є “Доступні ліки”». Найближчий заклад можна знайти на електронній мапі або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Залишити відгук