
Із 1 липня 2025 року всі ліцензовані аптеки в Україні зобов’язані приєднатися до державної програми «Доступні ліки», підписавши договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.
В іншому разі — аптека може втратити ліцензію на здійснення фармацевтичної діяльності.
Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнтам отримувати препарати для лікування найпоширеніших хронічних захворювань — безоплатно або з частковою доплатою за електронним рецептом.
Що змінюється для аптек і пацієнтів:
- Участь у програмі «Доступні ліки» тепер обов’язкова для всіх ліцензованих аптек.
- Аптеки мають укласти договір з НСЗУ і забезпечити відпуск препаратів за е-рецептами.
- Для пацієнтів — збільшення кількості доступних ліків, а також розширення географії їхнього відпуску.
Як діяти у випадку відмови в аптеці:
- Якщо аптека не має договору з НСЗУ — звертайтесь на гарячу лінію МОЗ: 0800 505 201. Звернення буде передано до Держлікслужби.
- Якщо аптека має договір, але не відпускає ліки за е-рецептом — телефонуйте до НСЗУ за номером 16-77.
Станом на липень 2025 року програмою вже скористались понад 2,1 мільйона українців, а загалом з початку її дії — щонайменше 5,5 мільйона пацієнтів. Ліки можна отримати у понад 16 600 місцях відпуску по всій країні.
Наразі до програми входять понад 600 найменувань лікарських засобів і медичних виробів для лікування понад 15 груп захворювань. Уже з серпня до переліку додадуть препарати для вагітних і нові засоби для контролю артеріального тиску, а з жовтня — препарати для гормональної терапії раку молочної залози.
Детальніше про програму — на сайті МОЗ.

Залишити відгук