
Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 27-го засідання Контактної групи з питань оборони України, яке відоме як формат “Рамштайн”. За його словами, це засідання стало черговим підтвердженням потужної міжнародної підтримки України в боротьбі проти російської агресії.
Про підсумки засідання Рустем Умєров повідомив у своєму телеграм каналі
З моменту попередньої зустрічі наші партнери анонсували понад 21 мільярд доларів безпекової допомоги Україні. Це результат справжньої єдності вільного світу. 51 країна об’єдналася для допомоги Україні, – заявив Умєров.
Що пообіцяли партнери України:
🔹 Німеччина у 2025 році передасть Україні чотири системи ППО IRIS-T і 300 ракет до них, а також 30 ракет до ЗРК Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин піхоти Marder та 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загальна сума допомоги, яку Німеччина зобов’язалася надати до 2029 року, становить 11 мільярдів євро.
🔹 Великобританія оголосила про новий пакет військової допомоги на 450 мільйонів фунтів, до якого увійдуть сотні тисяч дронів, радіолокаційні системи та обладнання для ремонту техніки.
🔹 Норвегія підтримала британський пакет, виділивши на нього 100 мільйонів фунтів. Крім того, країна оголосила про збільшення своєї загальної військової допомоги у 2025 році на 5 мільярдів євро, а також про надання окремо 1 мільярда євро на боєприпаси та ППО.
🔹 Бельгія надасть Україні військову допомогу на 1 мільярд євро, а Данія передає вже 25-й пакет допомоги на суму 900 мільйонів євро.
🔹 Литва виділить 20 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів, Естонія — 10 тисяч артилерійських снарядів та сухі пайки для Збройних Сил України.
🔹 Нідерланди оголосили про виділення 150 мільйонів євро для посилення української системи ППО.
Одним із важливих рішень “Рамштайну-27” стало створення Коаліції з радіоелектронної боротьби (РЕБ) під лідерством Німеччини.
“Це рішення відповідає вимогам часу та посилює наших воїнів на фронті”, – наголосив міністр оборони України.
Також відомо, що під час перебування в Брюсселі Умєров також провів зустріч із верховною представницею ЄС із зовнішньої і безпекової політики Каєю Каллас. Вони обговорили фінансування спільних оборонних проєктів та підбили підсумки засідання “коаліції охочих”.
Україна готує пропозиції щодо створення спільних оборонних виробництв з країнами Європейського Союзу. Особливий акцент – на дослідженнях і розробках (R&D), адже технологічна перевага може стати визначальним фактором у війні.
Спільно з партнерами ми будуємо сильну оборону України, яка наближає нашу перемогу та справедливий мир, – підсумував Рустем Умєров.
Залишити відгук