Революція смаку: бренд Monbar відроджує в Україні культуру справжнього сидру

На полицях супермаркетів є чимало видів сидру від світових та українських виробників. Але чи справді це сидр? В більшості випадків це штучні напої з доданим спиртом та цукром. Саме тому у споживачів створилось хибне уявлення про сидр. Але все змінилося у 2024 році, коли команда українських підприємців вирішила створити абсолютно новий продукт. Він поєднує середньовічні традиції, сучасні технології виробництва та бездоганну якість. Так з’явився сидр Monbar.

Народження ідеї: історія появи сидру Monbar

Амбітні та успішні українські підприємці Яна Матвійчук, Андрій Мелеш та Федір Андрейцов об’єдналися для того, щоб створити принципово новий продукт, яким можна буде пишатися. Разом вони реалізували ідею про український крафтовий сидр із натуральним складом.

Яна Матвійчук сидр Монбар

«Ми хотіли показати українцям, який він — справжній традиційний сидр. Адже напій має розкривати смак яблук, а не цукру та спирту», — ділиться своєю ідеєю Яна Матвійчук.

Саме так і почалися пошуки ідеальної формули напою, яка б поєднувала автентичність та сучасні стандарти якості.

У пошуках натхнення команда заглибилася в історію. А вона дуже цікава. У мальовничому Закарпатті в середні віки була розташована фортеця Ордену Тамплієрів — Середнянський замок. Її мешканці активно займались господарством: зокрема, вирощували яблука та виготовляли власний сидр. На жаль, класичний рецепт вважався втраченим.

Саме цю легенду взяли за основу підприємці та почали дослідження. Кілька місяців, десятки спроб і навіть залучення науковців — все це знадобилось, щоб віднайти автентичну технологію.

«Ми вирішили назвати свій бренд на честь великого магістра ордену Тамплієрів, Андре де Монбара. Для нас це данина поваги до багатовікової європейської традиції сидроробства, яка знайшла своє відображення в сучасній Україні», — розказує Яна.

Як зберегти традиції в сучасних умовах

Історична знахідка про Середнянський замок та культуру сидроробства стала ключем для подальших рішень. Виявляється, що давнішня технологія збереглась: такий сидр і досі роблять у деяких австрійських селах. В основі — використання свіжих та добірних яблук. 

Традиційні ідеї Monbar поєднав з сучасним підходом. Зокрема, яблука вирощують у власних садах, що дозволяє контролювати якість сировини. Після їх збору та миття у центрифузі вичавлюють натуральний сік. Далі — бродіння. Сидр ферментується природним шляхом: до складу напою не додають дріжджі та спирт. Після майже готовий напій проходить м’яку пастеризацію за лагідної температури, завдяки чому він зберігає не лише всі вітаміни та мікроелементи, але й свіжий смак. Такий сидр не містить зайвої гіркоти або солодкуватості: його склад є збалансованим. Напій чудово освіжає та дарує приємний післясмак.

До речі, обладнання на підприємстві — найсучасніше: спеціально для Monbar його виготовили австрійські та бельгійські спеціалізовані компанії.

Сидр Monbar: амбітні плани на майбутнє

Сьогодні Monbar вже є не просто ідеєю, а готовим продуктом, який підкорює українців. Лінійка бренду складається з шести видів крафтового сидру: класичного яблучного або різних цікавих смакових поєднань фруктів та ягід. 

«Нам важливо було створити цікавий якісний продукт преміумкласу. Ми впевнені, що він може на рівних конкурувати з найкращими європейськими зразками. Ми пишаємось тим, що Monbar є на 100% українським продуктом: від сировини до пляшок для його розливу. Таким чином, навіть у такий складний час ми можемо підтримувати українську економіку», — наголошує Яна Матвійчук.

Вже зараз продукція бренду представлена на полицях мережі «Сільпо». Познайомитись ближче з сидром Monbar можна, зробивши замовлення на сайті виробника. До речі, при замовленні ящика з 6 або 12 пляшок діє знижка та безкоштовна доставка.

Українські підприємці не збираються зупинятися на досягнутому: вони планують у найближчій перспективі підкорити і європейський ринок. Тож справжній традиційний український сидр скоро буде подорожувати світом.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*