Рік після удару по “Охматдиту”: як відновлюють найбільшу дитячу лікарню України

Рік після удару по "Охматдиту": як відновлюють найбільшу дитячу лікарню України

8 липня 2024 року російська ракета Х-101 влучила у Центр токсикології дитячої лікарні “Охматдит” у Києві. В результаті удару загинули двоє людей, понад 50 дістали важкі поранення, ще близько 300 – травми. Пошкоджено або зруйновано п’ять корпусів, знищено обладнання на понад 330 мільйонів гривень.

Після трагедії українці та міжнародні партнери зібрали понад 1,6 мільярда гривень на відновлення лікарні. Кошти надходили через платформи United24, Monobank, фонди “Охматдит – Здорове дитинство”, “Таблеточки”, а також виділяв уряд і Фонд Говарда Баффета.

Втім, уже в серпні 2024 року виник скандал із вибором підрядника – запорізької компанії “Буд-Технолоджі”, яку звинуватили у завищенні вартості робіт. Після цього керівника лікарні відсторонили, а всі тендери перевели в Prozorro. МОЗ створив Раду з відновлення, до якої увійшли представники донорських організацій.

Наразі основна увага зосереджена на відновленні нового лікувально-діагностичного корпусу, де щороку проводять тисячі операцій. Контракт на 293 мільйони гривень виконує компанія “Ріола-Модуль ЛТД”, яка вже займалася будівництвом цього корпусу у 2015 році.

Роботи проводяться у чотири етапи – від фасадів до інженерії. Завершити всі етапи планують до кінця 2025 року, втім, деякі поверхи запрацюють уже в липні. Підрядники герметизують бокси, де у стерильних умовах перебувають діти після складних операцій.

Ми повернемо довіру суспільства, коли доведемо, що кошти витрачені прозоро, а діти лікуються у безпечних і сучасних умовах, – наголосив т.в.о. директора “Охматдиту” Олександр Урін.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*