Студенти УжНУ долучилися до розробки настільних ігр з прав людини (ФОТО)

12 вересня на юридичному факультеті УжНУ відбулася презентація результатів проєкту — чотирьох настільних ігор з прав людини.

За інформацією Медіацентру УжНУ, до проєкту були залучені представники України, Польщі, Чехії та Словаччини, які консультували й допомагали студентам в реалізації. 

Проєкт «Ігри з прав людини: Активна молодь у боротьбі за права людини в регіоні V4+» тривав 6 місяців — з листопада 2023 року. До нього долучилася молодь не лише з Закарпаття, а й з Одеси, Вінниці, Львівщини та інших регіонів України. Всього — 20 учасників, яких у процесі розділили на 4 команди. На початковому етапі молодь відвідувала тренінги і навчалася основ розробки ігор. Після чого кожна команда разом з менторами розробляла власну гру з прав людини. У підсумку було створено 4 унікальні настільні гри. Усі вони розроблені за одним принципом: гравець кидає кубик, ходить по клітинках, тоді тягне картку із запитанням, на яке має відповісти. Проте кожна гра має свої особливості.

«Set The Right» («Вибери правильне») – питання гри охоплюють 5 галузей права: конституційне, сімейне, кримінальне, трудове та цивільне. Розрахована на вік 14+.

«(По)за законом» – гра поєднує право не лише України, а й кількох інших країн світу. Мета — продемонструвати різницю в правах і свободах у демократичних і тоталітарних країнах. Рекомендований вік 16+.

«Праволандія» – присвячена питанням рівності та взаємоповаги серед дітей. У грі є 4 зони, де малеча може зіткнутися з дискримінацією: дім, вулиця, школа та соцмережі. За допомогою карток діти вчаться реагувати на різні ситуації. Розрахована на вік 8–12 років.

«Гендерна рівність» – настільна гра за принципом «Змій та драбин», мета якої донести до підлітків важливість гендерної рівності. Гра для молоді 12–18 років.

Презентували ігри учасниці команд Беттіна ПроданЕмілія РущакАнна МельникЯна Буковецька та Дарина Кирпинець.

Студентка спеціальності «Міжнародне право» Беттіна Продан серед тих, хто розробив гру «Set The Right». Дівчина розповідає, що кожен етап проєкту для неї був цікавим, але найбільше сподобалося тестувати готову гру серед учнів. Робила це у рідній школі – в с. Вишкові. Під час цього етапу одразу ставало видно, які елементи гри вдалися, а що потрібно допрацювати. До слова, кожна з ігор пройшла тестування серед учнів, студентів, а також старших людей. Всього було охоплено 180 учасників.

Наприкінці презентації всі охочі могли спробувати пограти в настільні ігри й поділитися з розробниками власними відгуками.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*