«Танці загартовують та вчать»: як розвивалася сучасна хореографія в Ужгороді

Засновниця студії сучасного танцю «Бліц» Олена Камінська розповіла про сучасну хореографію, успіхи своїх вихованців, нові реабілітаційні проєкти та плани в інтерв’ю Ужгород24.

Спостерігаючи за вами, можна зробити висновок, що ви завжди в роботі. Скажіть, що для Вас робота?

Найголовніше – це розвиток і рух. Ви рухаєтесь, досягаєте мети та планів, знов рухаєтесь далі. Поки є можливість рухатися, цим треба користуватися. І розвиватися.

З чого почалась історія «Бліц», та завдяки чому став таким популярним?

Бліц почався з того, що я сама танцювала. Це були народні танці, які я дуже люблю і поважаю. Тоді я була студенткою, і все починалося банально – мені треба було знайти заробіток.

В ті часи взагалі не було такого поняття, як сучасна хореографія. Ми включали телебачення і брали рухи, які бачили у різних програмах. На каналах Словаччини, Угорщини ми бачили кліпи Майкла Джексона, роботи закордонних хореографів. Так у нас складалось розуміння сучасної хореографії в той час.

Фото: Бліц

В Закарпатті на той час нічого схожого не було, і тоді «Бліц» майже одразу вирвався вперед. Але траплялося й несприйняття наших номерів. Якось, під час олімпіади у «Юності», мене відчитували поважні хореографи. Була претензія до того, що під час танцю в дітей виднілася спідня білизна. У той час це була новизна і багато хто не розумів сучасного танцю, коли під час виконання номерів у дівчат піднімалися спідниці і було видно спеціально пошиту спідню білизну, або «відверті» рухи танцівників. І це вони ще цьогорічного Євробачення не бачили. (ред. – посміхається).

Були ситуації, коли здавалося, що не всі розуміють сучасну хореографію, її стиль, естетику та техніку. Але мої педагоги кажуть про те, що навпаки, треба робити цю сучасну хореографію, яка постійно змінюється, щоб навчити її сприймати глядача.

Мені дуже приємно, коли «Бліц» називають популярним, бо це означає, що ми тримаємо марку.

Відео: зі сторінки Бліц

Скільки зараз хореографів та вихованців у«Бліц»?

Є троє топових хореографів, зараз проходять стажування ще четверо. Вихованців біля 400 приблизно, а от до епідемії коронавірусу було 800 дітей і 14 педагогів. До нас приходять дітки віком з чотирьох років. Зараз дітки доволі високі, але м’язово – набагато слабші, ніж навіть 5 років тому. Але треба розуміти, що за рік занять хореографією ви не побачите результату на сцені. У нас діти займаються 2 роки, працюючи спочатку над фізичною формою. Лиш потім ми їх випускаємо на сцену.

Наразі нашим найстаршим вихованцям 18 років, але раніше в нас були танцівники до 30 років. На жаль, тут внесла свої корективи війна. «Бліц» випускає перспективних танцюристів, адже деякі вже працюють за кордоном за контрактом, викладають хореографію.

«Бліц» постійно розвивається: бере участь у чемпіонатах тощо, а не так давно ви створили новий проєкт, незвичний формат для Ужгорода – це хобі-група 50+. Розкажіть, як виникла ця ідея та яку мету вона несе?

Хобі-групі вже три роки. Я сама мала певні проблеми зі здоров’ям, ліки я не люблю приймати. А на себе завжди не вистачало часу через роботу. Коли вже мені «припекло», то я почала вчитися, адже розуміла, що пігулки – це не моя історія. Заняття у хобі-групі – це більше як реабілітація, є різні програми, включаючи осанку. В основі – робота зі спазмованими м’язами. І все випробувано на собі.

Коли грянув ковід, я понабирала купу курсів, я почала вивчати тему реабілітації і пробувати на собі. Адже у кожного віку свої потреби, які треба задовольняти, щоб бути активним та енергійним. І для цього не завжди треба викладатися в залі та качати прес по 300 разів. Я сама для цих жінок є неідеальним прикладом, і вони бачать, що ці вправи допомагають. Через наші заняття пройшло вже десь 60-70 жінок.

Я вважаю, що є дві причини, коли жінки не ходять або перестають ходити на заняття:

  1. Нелюбов до себе – жінки з цієї категорії побудують свій час як завгодно, але, в пріоритеті завжди буде прибирання, вечеря, а не вони самі. На першому місці все, що завгодно, лиш не сама жінка. Я завжди кажу їм, що Бог дає нам певну довжину життя, а от його ширину ми наповнюємо самі. Наше тіло має запас і може працювати ще дуже і дуже довго.
  2. Лінь. У будь-якій справі має бути системність – якщо ви хочете в чомусь досягти успіху, треба випрацювати звичку. Ви маєте знайти можливість, щоб встати і щось зробити. Без цього – ніяк.

У нинішній ситуації в нашій країні цих леді з хоббі групи треба більш активніше включати в життя навколо, бо вони мають ще стільки енергії та потенціалу, що можуть допомогти багатьом – в волонтерстві, в госпіталях тощо.

Відео: зі сторінки Бліц

Політика і творчість – як вдається поєднувати ці речі?

Не завжди просто. Я пішла займатись депутатською діяльністю з метою подальшого розвитку: як власного, так і дітей, які навчаються в студії «Бліц». В якийсь момент я зрозуміла, що мій вік, як для хореографа, вже не такий ефективний, але я можу і хочу бути корисною для свого колективу. Я прийшла в політику в «рожевих окулярах», з надією на те, що студія «Бліц» із його 30-ти річною історією може претендувати на якусь допомогу із залами. Але почався Covid-19, потім війна, і мої ідеї просто не на часі. Тому я намагаюсь поєднувати роботу в депутатській системі і «Бліц», намагаючись бути корисною. Я рада, що маю такий досвід роботи теж.. Але, по великому рахунку, моя депутатська робота – це про те, що «знання вбиває радість».

Які плани на майбутнє?

Я дуже радію, що скоро на звітньому та благодійних концертах, які відбудуться 21-23 червня, ми зможемо показати зовсім нову концертну програму, зроблену нашими педагогами та найкращими запрошеними хореографами.  

А ще, дуже сподіваюся, що у нас буде інвестор, який захоче зробити нам хоча б два зали, бо за оренду ми платимо такі кошти, що якомусь забудовнику можемо стати цікаві. Зараз дуже важливі хороші умови як для батьків, так і для нас.

Яку пораду дасте молодим людям, які все ще в пошуках своєї мети?

Менше часу в гаджетах і більше для саморозвитку. Час непомітно проходить, поки ви слідкуєте за життям інших людей у своїх телефонах

Для «Бліцу» Чемпіонати – це показник їхньої діяльності. Нещодавно дві групи зі студії вже пройшли танцювальний відбір до Чемпіонату в Лос-Анджелесі, попереду ще багато перемог. Треба лиш працювати, адже якщо хочете досягти успіху, не можна зупинятись.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*