
Пропозиція міністерки освіти та наукових досліджень ФРН Карін Прін обмежити частку дітей мігрантів у німецьких школах спричинила гостру суспільну дискусію, – повідомляє DW українською.
За словами самої міністерки, йдеться про можливість встановлення максимального порогу — наприклад, 30 або 40 відсотків учнів із міграційним бекґраундом у навчальному закладі.
Прін заявила, що варто проаналізувати міжнародний досвід і розглянути запровадження “моделі квотування”. Втім, реакція на ініціативу виявилася неоднозначною — частина суспільства підтримує ідею, але чимало освітян і експертів вважають її нереалістичною та дискримінаційною.
Одна з таких — Забіне Шварц (ім’я змінено), директорка початкової школи в землі Північний Рейн-Вестфалія, де понад 80% учнів — діти з міграційним походженням.
Думаю, міністерка не врахувала ані житлової політики, ані реальних умов у деяких районах. Щоб реалізувати її пропозицію, людям довелося б просто переїжджати в інші райони, — зазначила вона в коментарі DW. — У нашій місцевості просто немає достатньої кількості сімей, яких можна назвати “німцями” чи “німецькомовними”».
Дискусія викриває глибші проблеми інтеграції та соціальної нерівності в німецькому суспільстві. Критики побоюються, що квоти лише поглиблять поділ між дітьми за походженням, замість того, щоб шукати інклюзивні рішення для рівного доступу до якісної освіти.
Залишити відгук