Україна та Угорщина домовились про нову динаміку діалогу щодо прав нацменшин: наступна зустріч — в Ужгороді (фото)

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У вівторок, 29 квітня, у Будапешті відбулися розширені консультації делегацій України та Угорщини з питань захисту прав національних спільнот та розвитку взаємного діалогу.

Про зустріч повідомили на сторінці фейсбук Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Зустріч стала важливим кроком у налагодженні добросусідських відносин між країнами та підтвердила відкритість сторін до конструктивної співпраці.

Українську делегацію очолила Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерка юстиції Ольга Стефанішина, угорську — заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр.

Шлях України до ЄС — це не лише політика, це стратегічна трансформація. Дотримання прав національних меншин — один з її фундаментів, — наголосила Стефанішина.

Під час консультацій сторони зосередили увагу на 11 пунктах, сформульованих Угорщиною для забезпечення прав угорської національної меншини в Україні. Представники України запевнили, що всі пропозиції враховані в проєкті Плану заходів щодо захисту прав національних меншин, розробленому урядом.

Крім того, було представлено конкретні кроки, які вже здійснені:

  • ухвалення в першому читанні законопроєкту «Про професійну освіту»;
  • підготовка змін до законів щодо застосування мови в освітньому процесі.

Ми налаштовані продовжити цей стратегічний діалог, як щодо прав угорської меншини в Україні, так і української — в Угорщині, — додала віцепремʼєрка.

🇭🇺 Угорська сторона визнала прогрес України в цих питаннях і погодилась на подальше обговорення:

Ми домовилися про інтенсивне продовження роботи. 12 травня наші фахівці зустрінуться знову — цього разу в Ужгороді, — повідомив Левенте Мадяр.

Наступний раунд консультацій експертів із двох країн відбудеться в Ужгороді 12 травня 2025 року. Це ще раз підкреслює важливу роль Закарпаття — регіону, де проживає велика угорська спільнота, у формуванні добросусідського діалогу.

Участь у зустрічі взяли також представники Міністерства освіти і науки, Державної служби з етнополітики, Урядового офісу євроінтеграції та інші.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*