В Ужгороді зростає захворюваність на кір: основна причина – відсутність щеплень

Фото ілюстративне

В Ужгородській міській територіальній громаді фіксується зростання випадків захворювання на кір.

Про це інформує Ужгородська міська рада.

Це питання обговорювалося сьогодні на засіданні протиепідемічної комісії при Ужгородській міській раді. Головною причиною поширення інфекції є відсутність щеплень або порушення їхнього графіку.

У 2024 році в Ужгороді було зареєстровано 15 випадків кору (13,2 на 100 тис. населення), з яких 11 припали на дітей (73,3%). Для порівняння, по Закарпатській області загалом виявили 229 випадків (17,8 на 100 тис. населення), серед дітей – 203 випадки (93%).

У 2025 році в Ужгороді вже зафіксовано 9 випадків кору (4 у січні, 2 у лютому, 3 у березні), з яких 7 – це діти. Серед інфікованих дітей є ті, які не підлягали вакцинації за віком, ті, що не мали відповідних записів про щеплення, а також випадки відмови батьків від вакцинації.

На засіданні протиепідемічної комісії зазначили, що нинішнє зростання захворюваності відповідає прогнозам, враховуючи епідеміологічну циклічність кору (спалахи відбуваються приблизно раз на 5 років). Попередній значний спалах спостерігався у 2017–2019 роках.

Кір є надзвичайно заразним захворюванням. За статистикою, 9 з 10 нещеплених осіб, які контактують з хворим, інфікуються. Вакцинація залишається єдиним надійним способом захисту від цієї хвороби. Особливо важливо дотримуватися календаря щеплень в умовах війни, коли діти можуть тривалий час перебувати у закритих приміщеннях укриттів.

Для запобігання ускладненню епідемічної ситуації, протиепідемічна комісія Ужгорода ухвалила ряд рішень:

  • Посилити інформаційну роботу серед населення щодо важливості вакцинації проти кору.
  • Проводити роз’яснювальну роботу з батьками, які відмовляються від щеплень для своїх дітей.
  • Провести аналіз виконання плану щеплень за 2024–2025 роки.
  • Забезпечити вакцинацію дітей до 5 років, особливу увагу приділити внутрішньо переміщеним особам.
  • Проводити обов’язкове лабораторне обстеження всіх підозрілих випадків кору/краснухи у вагітних жінок та у 2-3 випадках кору/краснухи, пов’язаних між собою часом та місцем виникнення.
  • Посилити заходи інфекційного контролю у медичних закладах, зокрема розмежувати потоки прийому пацієнтів із симптомами інфекційних захворювань, забезпечити використання персоналом засобів індивідуального захисту при повітряних інфекціях, проводити регулярне провітрювання та вологе прибирання приміщень.

Нагадуємо, що відповідно до законодавства України, невакциновані діти не можуть відвідувати дитячі садки та школи. У таких випадках рекомендовано використовувати альтернативні форми навчання.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*