За даними ООН, станом на 15.11.2022 через війну за кордоном залишаються 7.6 млн українських громадян. Із них близько 3 млн осіб перебувають у росії та білорусі, у тому числі через примусове вивезення до першої. Тож в країнах Європи перебуває близько 4.5 млн українців.
Про це йдеться в матеріалах дослідження НБУ.
Так, дані дослідження свідчать про те, що приплив робочої сили та витрати українських мігрантів за кордоном є позитивними чинниками для економік країн перебування, хоча значний приплив мігрантів створює низку викликів, зокрема для державних фінансів.
Водночас чистий фіскальний ефект для Європи в довгостроковому періоді буде додатним,
оскільки українці активно інтегруються в європейський ринок праці і платять податки. Витрати українських мігрантів підтримують економіки країн перебування насамперед через приватне споживання (частково нівелюючи негативний вплив повномасштабної війни росії проти України на реальне приватне споживання в ЄС).
Зокрема, у 2022 році витрати українців за кордоном порівняно з попереднім роком зросли більше
ніж утричі – до 2 млрд дол. на місяць. Також витрати на українських мігрантів стимулюють державне
споживання, зокрема у сфері житлової інфраструктури, систем охорони здоров’я та освіти (ураховуючи суттєву частку дітей – від 28% до 44% у різних країнах).
Згідно з розрахунками на основі оцінок з дослідження МВФ (2020), опитувань ООН та Центру
Разумкова, за інших незмінних умов завдяки внеску українських мігрантів випуск товарів та послуг в Естонії, Польщі та Чехії у 2026 році буде на 2.2–2.3% більшим, ніж передбачено в базовому сценарії без міграції, у Німеччині – на 0.6–0.65%.
Більше по темі:
Повернення роботи й джерел доходу для українців важливіші ніж пряма фінансова допомога – опитування
Залишити відгук