Народні депутати пропонують Верховній Раді деколонізувати гуманітарну сферу України.
Відповідний законопроєкт №7721 зареєстровано у Верховній Раді у четвер, його текст наразі не оприлюднено.
Як розповів у фейсбуці один з авторів законопроєкту народний депутат Микола Княжицький (фракція “Європейська солідарність”), документ пропонує принципи, на яких має базуватися державна політика деколонізації. Серед цих принципів – засудження комуністичного тоталітарного режиму в Україні та заборона пропаганди відповідної символіки; засудження російського тоталітарного режиму, військового вторгнення в Україну та заборона пропаганди; неприпустимість монополізації Російською Федерацією перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Серед запропонованих принципів також заборона створення і поширення елементів ідеології “руского міра”; на використання радянських, пострадянських та російських імперських символів; на трансляцію, ретрансляцію, публікацію, інші способи оприлюднення, поширення російської та антиукраїнської пропаганди.
За словами народного депутата, держполітика деколонізації передбачає неухильне дотримання статусу української мови як єдиної державної мови в Україні, звільнення публічного простору від пам’яток, які пропагують державу-окупанта, її пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн; обмеження використання у назвах закладів культури, утворення власних імен фізичних осіб, назв географічних об’єктів, історичних подій, що асоціюються з імперською історією російського нацистського тоталітарного режиму, а також обмеження публічного використання фільмів, серіалів, театральних вистав, музичного продукту держави-агресора.
Законопроєкт пропонує не допускати діяльності політичних партій, об’єднань громадян, програмними цілями яких є заперечення існування України та українського народу, елементи ідеології “руского міра”, пропаганда російського нацистського тоталітарного режиму.
Відповідно до законопроєкту, всебічна підтримка Томосу про автокефалію Православної церкви України є основою деколонізації України в релігійній сфері. Документ пропонує для деколонізації гуманітарної сфери чітко ідентифікувати релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких розташований на території Російської Федерації.
Залишити відгук