
Закарпаття стало частиною транскордонної ініціативи «LIFE – Цілюща вода – шлях до довготривалого здоровʼя», що має на меті покращити доступ до медичних та оздоровлювальних послуг у прикордонних регіонах України та Румунії.
Про це повідомила Закарпатська ОВА.
Протягом найближчих 18 місяців за фінансової підтримки Євросоюзу в межах програми Interreg VI-A NEXT Румунія – Україна 2021–2027 проєкт реалізовуватиме Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку «МАІРР» (м. Ужгород) спільно з партнерами з повіту Сату-Маре (Румунія) та Сучавського університету ім. Штефана чел Маре.
Загальний бюджет становить 348 тисяч євро, з яких понад 166,6 тисячі євро спрямовано на Закарпаття.
На брифінгу в Закарпатській ОВА презентували головні завдання ініціативи. Як наголосила виконавча директорка «МАІРР» Наталія Носа, проєкт є логічним продовженням успішної співпраці з румунськими партнерами.
Термальні та мінеральні води володіють унікальними лікувальними властивостями. Вони допомагають у фізичній та психоемоційній реабілітації. Наша мета – щоб таких осередків ставало все більше, а люди знали про них і могли відвідати, – зазначила Наталія Носа.
У межах проєкту планують створити інтегровану вебплатформу «LIFE» з інформацією про оздоровчі послуги та розташування термальних і мінеральних джерел у прикордонних регіонах.
Ще одним важливим завданням є розширення партнерств між медичними установами та оздоровчими центрами України та Румунії.
Про значення ініціативи для румунської сторони розповіли представниця повіту Сату-Маре Феліція Крістіна Штерн та професор Сучавського університету ім. Штефана чел Маре, комунікаційний менеджер проєкту Раду Думітру Пентюк. Вони відзначили потенціал транскордонної співпраці в сфері охорони здоров’я й оздоровлення, а також важливість інформування населення про можливості, які відкриває цей проєкт.




Залишити відгук