Закарпаття стає центром сталого розвитку: Підсумки ІІ Архітектурного Форуму ARCHMEETING в Деринівській Купелі

Фото: Ужгород24

11 грудня мальовниче Закарпаття прийняло одну з наймасштабніших архітектурно-будівельних подій року — черговий Архітектурний Форум, що об’єднав навколо себе досвідчених фахівців з різних куточків України. У конференц-залі відпочинкового комплексу “Деринівська Купіль” зібралося понад 150 архітекторів, дизайнерів, забудовників, представників місцевої влади, бізнесу та інвесторів із Закарпаття та Західної України. Подія, організована компанією DHC Media за підтримки Національної спілки архітекторів України (НСАУ), була присвячена темі: «Виклики та можливості Закарпаття» .

Закарпаття демонструє активний розвиток, орієнтуючись на принципи збереження сталого розвитку, природного довкілля та використання підходів циркулярної економіки. Форум став майданчиком для обговорення глобальних трендів у будівництві та архітектурі, аналізу європейських практик і шляхів їх адаптації до українських реалій. 

Модератором заходу виступив Богдан Гой, головний редактор Західноукраїнського архітектурного порталу,  засновник архітектурного бюро А7 Architects (Львів)

Він представив програму форуму, що включала три ключові модулі:

  1. Сталий розвиток та просторове планування.
  2. Архітектура і будівництво.
  3. Тренди в архітектурі і дизайні: інновації, інклюзивність, штучний інтелект.

Організатори події привітали всіх учасників заходу. Побажали провести день з користю, почути актуальні теми і в перспективі всю корисну інформацію втілити у своїх нових проєктах.

Привітання організаторів – Буянової Вікторії – керівниці DHC Media та Олександра Барановського – представника від НСАУ.

На заході пролунали лекції від провідних архітекторів України, серед яких:

  • Юліан Чаплінський, СЕО AVR Development (Львів),
  • Тарас Михаліха, співзасновник Myksarchitects (Львів),
  • Михайло Габрель, директор Науково-дослідного центру “Геоурбаністика та планування” (Львів),
  • Андрій Пашенько, засновник Architectural Studio A.Pashenko (Київ),
  • Олег Боршовський, начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради,
  • Марія Бобрик, СЕО Марія Бобрик (Ужгород),
  • Ігор Броді, СЕО Brody Design (Ужгород).

Особливу увагу приділили важливості інтеграції європейських практик в українські реалії та пошуку рішень для розвитку Закарпаття з урахуванням його природного потенціалу.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський представив аналітичний огляд стану міста та визначив ключові напрями його розвитку. Обласний архітектор Микола Пігуляк акцентував увагу на актуальних містобудівних викликах регіону. Марія Бобрик, очниця Закарпатського осередку Архітектурної Палати України, висвітлила проблеми регіону, водночас відзначивши позитивні зрушення та перспективи змін. Директор Науково-дослідного проектного центру «Геоурбаністика та планування» — архітектор Михайло Габрель презентував тему «Перспективи розвитку Закарпаття». 

Серед виступів українських архітекторів особливе враження залишили доповіді Андрія Пашенько, Тараса Михаліхи та Ігоря Броді. Професійні фахівці поділилися своїм досвідом та баченням інноваційної розбудови Закарпаття найближчим часом.

Закордонний досвід представив Mariusz Ścisło, СЕО FSP (Варшава), який презентував реалізацію принципів сталого розвитку на прикладі проекту Karolkowa у Польщі.

Кульмінацією Форуму стала презентація Юліана Чаплінського, СЕО AVR Development і відомого архітектурного блогера. Він підняв болючі питання, а саме: “Що заважає сталому розвитку в архітектурі України”. У своїй доповіді він зосередився на перспективах розвитку архітектурно-проектної сфери. 

Форум став майданчиком для аналізу актуальних викликів, серед яких:

  • Урбаністика та просторове планування: гармонія між приватними та громадськими інтересами, розвиток транспортної інфраструктури.
  • Забезпечення житлом переселенців та місцевих мешканців.
  • Будівництво соціальних об’єктів, зокрема шкіл, лікарень, зон відпочинку, парків та промислових підприємств.
  • Відновлення та захист природного середовища.

Учасники поділилися практичними кейсами з розбудови інфраструктури, обговорили новітні матеріали для будівництва та тенденції в дизайні. 

Панельна дискусія, яка завершила захід, була присвячена темі: “Як працює будівельний бізнес Закарпаття”.

На сцену піднялися професійні фахівці, щоб поділитися своїм досвідом та баченням інноваційної розбудови Закарпаття найближчим часом. Під час панельної дискусії було сформовано стратегічні рішення для Закарпаття. Після завершення заходу учасники долучилися до обговорення та мали змогу поставити запитання спікерам.

Четвертий цьогорічний форум-archmeeting і другий форум саме на Закарпатті вкотре підтвердив важливість архітектурного діалогу для створення сучасного, комфортного та екологічно орієнтованого середовища. 

Закарпаття стрімко рухається у напрямку впровадження трендів сталого розвитку, орієнтуючись на європейський досвід, і звісно, опираючись на багаторічний досвід та знання наших відомих українських архітекторів.

Учасники Архітектурного Форуму та компанії – партнери:

  • Компанія “ЮНІФАС” представник швейцарської компанії Swisspearl в Україні, яка виготовляє фіброцементні плити для вентильованих фасадів, дахів і інтрʼєрів.
  • Компанія “Будівельна зірка”- офіційний представник FunderMax в Україні. 
  • PENETRON – компанія, що спеціалізується на товарах для гідроізоляції та теплоізоляції  
  • Магазини для ремонту “ЛьвівськийДядько” – команда крутих продавців підлоги, дверей, вікон, терас та стінових панелей.
  • Мініcтeрcтвo дверей – виробник №1 вхідних дверей в Україні
  • Компанія Well-being Con Tech Budova –  будівельна компанія, яка увібрала багаторічні розробки та інновації у сфері збірного будівництва.
  • Т-Стиль – провідна текстильна компанія України з власним виробництвом
  • MANEZH – Виробнича компанія маркіз, пергол, фасадних жалюзі та ролетів.
  • Дніпровська будівельно-монтажна компанія, партнер ПАНАСОНІК, виконує лазерне сканування, виготовлення 3д моделей будинків, обмірні креслення.
  • ІЗОФОН – український розробник матеріалів та рішень для звуко-віброізоляції та акустичного оздоблення
  • Юрченко Білдінг Груп – управління будівельними проєктами. Комерційні, громадські та індивідуальні об’єкти: від підготовчих робіт до здачі в експлуатацію.
  • Компанія “Лоза” – пригощала гостей смачним та якісним вином.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*