
У місті Мішкольц офіційно відкрито нову сторінку співпраці між Закарпаттям та угорським комітатом Боршод-Абауй-Земплен, – повідомляє Закарпатська обласна рада.
Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай підписав із керівництвом регіону програму розвитку співробітництва, яка є продовженням Угоди, укладеної ще у 2011 році.
Документ розрахований на три роки та передбачає активний розвиток економічних, культурних та екологічних ініціатив, посилення транскордонного партнерства, а також впровадження європейських стандартів у соціальній сфері та місцевому самоврядуванні.
Ключові напрями співпраці:
✅ Обмін досвідом щодо адаптації європейських стандартів у соціальній та економічній сферах.
✅ Спільна участь у грантових програмах ЄС (INTERREG NEXT 2021-2027, Interreg Europe, Дунайська транснаціональна програма). Сфери фінансування: екологія, запобігання надзвичайним ситуаціям, розвиток альтернативної енергетики, розбудова інфраструктури, медичні та соціальні ініціативи.
✅ Інституційне партнерство між освітніми, медичними, культурними установами та бізнесовими структурами.
Однією з важливих тем зустрічі стала співпраця між Ужгородським національним університетом (УжНУ) та Мішкольцьким університетом. Ректор УжНУ Володимир Смоланка озвучив пропозиції щодо спільних проєктів у сфері медицини, зокрема:
🔹 Дослідження та лікування хвороби Паркінсона за європейськими методиками.
🔹 Впровадження інноваційних підходів до терапії психотравм.
🔹 Створення на базі УжНУ Інституту ментального здоров’я.
🔹 Моніторинг зсувних процесів у Карпатському регіоні для запобігання стихійним лихам.
🔹 Запровадження програми подвійних дипломів для студентів УжНУ та Мішкольцького університету.
Також заплановано співпрацю в медичній сфері: Закарпатська обласна лікарня ім. Новака разом із Центральною лікарнею повіту Боршод-Абауй-Земплен підготують грантові проєкти, спрямовані на впровадження сучасної ультразвукової діагностики у профільних відділеннях.
Співпраця між Закарпаттям та комітатом Боршод-Абауй-Земплен триває вже понад 13 років. Ми реалізували чимало важливих спільних ініціатив, але тепер настав час вийти на новий рівень партнерства, — наголосив Роман Сарай.
Нова Програма розвитку стане ще одним кроком до зміцнення українсько-угорських відносин та створення ефективних механізмів регіональної співпраці.







Залишити відгук