У Художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрили виставку до роковин Чорнобильської трагедії

Фото: Департамент культури Закарпатської ОДА

У Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая презентували літературно-документальну виставку «Чорнобиль – наш біль, наша скорбота і пам’ять», присвячену 39-м роковинам аварії на Чорнобильській АЕС.

Відкрили захід директор музею Франциск Ерфан та завідувач філіалу «Народний літературний музей Закарпаття» Василь Густі, який є куратором виставки. Він розповів про добірку літератури, написану безпосередніми очевидцями та ліквідаторами, серед яких – Михайло Фатула, Юрій Щербак, Петро Бронтерюк, Володимир Товтин, Юлія Драгун та інші.

Особливу увагу привернули експонати, надані ліквідатором, головою ГО «Союз Чорнобиль України міста Ужгорода» Олександром Чеметом. Він поділився книгами зі своєї колекції, а також надав унікальні артефакти – дозиметри, які використовував під час ліквідації наслідків аварії. У своєму виступі він подякував організаторам виставки та нагадав про діяльність ветеранської організації.

До відкриття долучилася також заступниця начальника управління інформаційної діяльності та стратегічних комунікацій Закарпатської ОВА Марина Чепа-Марковці, яка підкреслила важливість збереження пам’яті про трагедію в умовах сьогоднішніх загроз. За її словами, тема Чорнобиля набуває особливої актуальності через злочинні дії росії, яка загрожує ядерній безпеці, ігноруючи міжнародне право.

Емоційне підсилення виставці надали художні роботи закарпатських митців. Серед них — «Дзвони» та «Пам’ять знищених ікон» Золтана Мички, «Трагедія. Чорнобиль» Ференца Семана та «Скорбота («Рудий ліс»)» Олександра Пазуханича. Про ці роботи розповіла завідувачка експозиційного відділу музею, мистецтвознавиця Олена Приходько.

Організатори зазначили, що виставка має на меті вшанувати пам’ять постраждалих від трагедії та подякувати ліквідаторам за їхній подвиг.

Ознайомитися з експозицією можуть усі охочі — зокрема школярі та студенти — до кінця травня.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*