Критичне мислення та штучний інтелект: в Ужгороді відбувся семінар для журналістів (ФОТО та ВІДЕО)

Фото: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

20 травня в Ужгороді відбувся одноденний семінар, організований Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у співпраці з DW Akademie в рамках проєкту «MediaFit Re:loaded», що фінансується Європейським Союзом. В семінарі взяли участь представники місцевих медіа Закарпатської області.

Під час навчання журналісти ознайомились із особливостями формування упередженої позиції, на практичних прикладах розглянули особливості сприйняття інформації, психологічні аспекти роботи мозку та формування критичного мислення. Такий аналіз є незамінним в процесі прийняття виважених редакційних рішень, виборі тем та інструментів в щоденній журналістській роботі.

Крім того, в ході семінару учасники аналізували поведінку та реакцію аудиторії на різні підходи в постановці питань, прив’язці до існуючих фактів та пошуку компромісного рішення. Особливу увагу привернули питання медіаграмотності та екологічного спонукання аудиторії до бажаної поведінки – критичного мислення та перевірки фактів.

Враховувати контексти та прийоми поведінкової науки у журналістиці – це один цікавий кейс, з якими ділились тренери Армінас Музе та Олександра Чернова. На прикладах з власного досвіду експерти ділились тенденціями, інноваціями та передавали знання та досвід аудиторії.

Своєрідною родзинкою семінару стала тема використання штучного інтелекту в роботі журналіста, а також еволюція моделей споживання та вплив на медіакампанії. Як відшукати баланс та не втратити унікальність в процесі спрощення роботи за допомогою ШІ – відповідь на це питання кожен учасник має сформувати особисто за результатами семінару.

За підсумками учасників, семінар – приклад ідеального поєднання теорії та практичних занять, адже отримана інформація стане в нагоді кожному в професійній діяльності.

За матеріалами редакції Ужгород 24.

Фото Ужгород 24.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*