Ядерна напруженість зросла на тлі військових невдач в Україні

Фото: Alexei Babushkin/AFP/Getty Images

Російські дипломати намагалися спростувати зростаючі побоювання стосовно застосування росією ядерної зброї у війні в Україні.

Про це повідомляє Вloomberg

Дипломати зазначили, що хоча ядерна стратегія росії дозволяє їй «гіпотетично вдатися до ядерної зброї», використання її проти звичайних сил відбудеться тільки у відповідь на перше застосування іншою країною або якщо «саме існування держави знаходиться під загрозою».

Натяки путіна на можливе використання ядерної зброї викликали засудження з боку США та їхніх союзників тому числі Китаю та Індії. Як відомо, минуого тижня президент Китаю Сі Цзіньпін спілкуючись з канцлером Німеччини Олафу Шольцу заявив,що він виступає проти використання ядерної зброї в Європі.

Проте, напруженість досягла піку, коли міжнародні інспектори відвідали Україну після того, як росія звинуватила Київ у виготовленні брудної бомби, заявив у середу в Єгипті генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Хоча монітори не знайшли жодних ознак, що підтверджують твердження росії, звинувачення викликають занепокоєння. Ці твердження були зроблені як частина наративу, який веде до використання ядерної зброї. Ми раптом почали розглядати це як реалістичну можливість

Рафаель Маріано Гроссі

Як повідомляє Вloomberg нота російського МАГАТЕ була розповсюджена пізно у вівторок, в той час, коли Москва та Вашингтон готуються відновити переговори щодо ядерної зброї, незважаючи на те, що війна в Україні триває дев’ятий місяць. Очікується, що найближчими тижнями в Каїрі відбудуться переговори, зосереджені на поновленні інспекцій згідно з новою угодою СНО 2021 року.

Раніше Ужгород24 повідомляв:

71 незаконну рекламну конструкцію повинні демонтувати в Ужгороді

Росія тисне на міжнародне співтовариство

Наступний саміт НАТО відбудеться у Вільнюсі в липні 2023 року

Більше інформаціїї, оперативні новини та коментарі в телеграм каналі Ужгород24 Підписуйся та будь в курсі подій.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*