Серед програм, які є найбільш необхідними для постраждалих від війни громад, найчастіше обирали відновлення підприємств, робочих місць (60%) та відбудову пошкоджень (55%). Фінансову підтримку визначили важливою програмою – 44%. Ще 37% важливою визначили медичну й гуманітарну допомогу. Для чверті значимими є програми розвитку дітей та психосоціальна допомога. Натомість програми з розбудови демократичних інституцій чи культурної єдності обирали рідше – від 3 до 6%.
Такі результати опитування «Відбудова України та міжнародна допомога», проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення громадської організації «Центр Трансатлантичного діалогу» («Transatlantic Dialogue Center».
За результатами дослідження бачення українців щодо того, коли розпочинати відбудову на деокупованих територіях дещо розділились: 44% говорять, що потрібно робити це якомога швидше, а 52% – вважають, що варто дочекатись закінчення війни. Відмінності спостерігаються у регіональному розподілі: мешканці східних регіонів частіше виступають за відбудову якомога швидше, тоді як респонденти з західних і центральних областей більше підтримують ідею відкласти це до завершення війни.
Думки щодо стратегії відновлення пошкодженої інфраструктури розділились: 48% вважають, що відновлення має відбутись якомога швидше, а 49% – за те щоб відновлення тривало довше натомість з впровадженням зеленої енергетики, модернізацією. Серед вихідців зі східних областей дещо більше тих, хто хоче швидкого відновлення, однак і серед них близько 40%, котрі не проти зачекати задля модернізації інфраструктури. Серед мешканців центру та заходу дещо більше тих, хто за повільнішу відбудову, але з модернізацією. Також спостерігаються відмінності у поколіннях: коли старші хочуть якомога швидше відновити інфраструктуру, то більшість молоді прагне модернізації й виступає за впровадження зеленої енергетики.
Більше по темі:
Залишити відгук