Антиукраїнська пропаганда через підручник географії для 8-го класу

Ілюстрація з підручника

Угорщина через підручник географії для 8-го класу проводить антиукраїнську пропаганду розповідаючи учням брехливі факти про війну в Україні і не тільки.

Офіційний підручник, розроблений державним центром OFI і є обов’язковою навчальною книгою, виховує в угорських школярів вороже ставлення до України.

В цьому підручнику дітей переконують, що в Україні точиться громадянська війна, до якої Росія скоріш за все непричетна.

У багатонаціональній Україні розподіл по території національностей дуже нерівномірний. Більшість – це українці за національністю, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів, дивіться малюнок

стверджують угорські “географи”.

А на самій ілюстрації відображена Україна, яку розривають російський ведмідь та чоловіки в символіці США і Євросоюзу.

Ілюстрація з угорського підручника географії для 8-го класу

Також у підручнику є дуже багато неправдивої інформації, та брехні. Наприклад, автори підручнику пишуть, що:

  • в Україні є тільки одні гори і це Карпати, “біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачево), Хуст”
  • Україна – погане місце для життя. А угорці, що опинилися в Україні, потерпають найбільше. Здоров’я населення погане, люди можуть розраховувати на чи не найнижчу тривалість життя на континенті.
  • Загальна економічна ситуація в Україні не є сприятливою для угорців, до того ж Закарпаття є одним із найбільш відсталих районів”.

У зв’язку з ситуацією, яка виникла з підручником Міністерство закордонних справ України вимагає виправлення неправдивої інформації

МЗС України відомо про ситуацію з підручником географії для восьмого класу в Угорщині. Вимагаємо якнайшвидшого виправлення неправдивої інформації

речник МЗС Олег Ніколенко

Джерело: Європейська Правда

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*