
Ветерани та ветеранки війни мають гарантоване державою право на безоплатне або пільгове забезпечення медикаментами — як під час амбулаторного, так і стаціонарного лікування.
Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.
Препарати надаються в межах державних програм, зокрема через лікарні, законтрактовані з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), та у рамках програми «Доступні ліки».
Програма «Доступні ліки» — це державна ініціатива для профілактики та лікування хронічних захворювань, таких як інсульти, інфаркти, діабет, глаукома, мігрень, аутоімунні хвороби та інші. Отримати ліки можна в аптеках за електронним рецептом від лікаря.
Стаціонарне та амбулаторне лікування — передбачає забезпечення ліками з Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого МОЗ. Ці ліки закуповуються державними чи місцевими закладами охорони здоров’я.
Централізовані закупівлі МОЗ — передбачають надання медпрепаратів і виробів (від катетерів до штучних клапанів) для лікування онкології, ДЦП, розсіяного склерозу тощо.
У багатьох містах діють місцеві соціальні програми, які також забезпечують ліками пацієнтів із рідкісними або тяжкими захворюваннями. Щоб дізнатися про них, звертайтеся до органів місцевого самоврядування або до свого сімейного лікаря.
Як отримати безоплатні ліки?
- Укладіть декларацію з сімейним лікарем.
- На прийомі лікар сформує електронний рецепт, код якого ви отримаєте через SMS.
- Назвіть код у аптеці – і отримаєте наявні препарати зі списку.
- Термін дії рецепта – 30 днів (для наркотичних препаратів – 10 днів).
Госпіталізація: що варто знати?
Ліки з Нацпереліку мають надаватись безоплатно на весь період лікування. Якщо призначені препарати не входять до списку — поцікавтесь про їх аналоги.
Інформацію про наявність ліків у медзакладі можна перевірити на інформаційних стендах лікарні, на її сайті або на платформі «Є ліки»:
Залишити відгук