Дух відпочинку на Балі: як сум за морем надихає майстриню з макраме (фото)

Макраме – ручна техніка вузлового плетіння, яка дуже популярна за кордоном. В 90-х роках і в нашій країні була безліч гуртків і навчань, але наразі в техніці макраме працює не так багато майстрів. В Ужгороді мама двох дітей Наталія Ксьонз створює шедеври та радо ділиться досвідом з іншими

Наталія Ксьонз у 2015 році приїхала з Керчі в Ужгород – з однієї крайньої точки в іншу. Своє життя з творчістю ніколи не пов’язувала, але спогади про море та спокій гір надихнули на нові захоплення. Вже 3,5 роки Наталія працює у техніці макраме. Про свій творчий шлях майстриня розповіла в інтерв’ю Ужгород24.

Що таке макраме та коли Ви почали працювати в цій техніці?

Макраме – це ручна робота, особливий вид творчості. До речі, колись давно мій тато займався макраме. Це були 90-ті роки, дуже складний час, батьки намагалися вижити і кожен займався чим міг. Батько робив різноманітні кашпо з макраме, і тоді мені здавалося, що це так нудно, адже потрібно сидіти на місці і робити щось дуже довго руками.

Плетіння – це довготривалий процес, і для цього, напевно, потрібно мати чималий запас терпіння?

Так! Тоді мені здавалося, що макраме займаються тільки «ботаніки» (ред. сміється).

Коли почався Ваш особистий шлях роботи в техніці макраме?

З початком ковідного карантину. У мене народилась перша дитина, і я весь час була вдома. Тоді мені дуже хотілось прикрасити будинок, додати затишку. Почалося все з бажання пошити штори в кімнату, але у нас дуже темний дім, і я розуміла, що це мають бути не прості штори. Я дуже довго шукала варіанти, а потім в Pinterest написала «варіанти штор з ниток» і побачила там багато різноманітних виробів, створених у техніці макраме. Я почала з маленького і мене «закрутило». Тож, вчилася з уроків на YouTube, а потім почала сама вигадувати варіанти та дизайн виробів.

Що можна зробити в техніці макраме?

Все, що завгодно, є дуже багато варіантів: одяг, декор, шатри та багато іншого. Своєму сину, наприклад, я сплела колиску.

Що Ви вже зробили в цій техніці?

Багато чого. Я не беру об’ємні роботи, бо у мене двоє дітей, і я розумію, що не потягну, адже є такі  вироби, над якими треба працювати і по три тижні. Якщо казати по Ужгороду, то я зробила абажури, кашпо тощо. Взагалі, моє направлення – це одяг та аксесуари. Але сплести можу будь-що на замовлення.

Спеціальна освіта потрібна? Навчання?

У мене три вищі освіти, і все життя я думала, що ніколи не буду працювати у творчій сфері. Одну з освіт я отримала в Криму, але з окупацією життя перевернулося. Потім я отримала ще дві вищі освіти. З творчістю я себе взагалі ніколи не поєднувала. Але, як виявилось, я можу набагато більше, ніж те, що вказано в дипломах (посміхається, – ред.).

Ви не тільки створюєте гарні вироби, але й навчаєте інших. Чи є зацікавленість та попит серед ужгородців?

За 3,5 років роботи в техніці макраме я провела шість серйозних майстер-класів. Спочатку мені здавалося, що це не так актуально. Але проведені заходи змінили моє ставлення. Головне почати робити. Адже у світі ця техніка дуже поширена, а в Україні вона тільки почала зароджуватися або відроджуватися. Попит є, але свого покупця ще треба знайти і донести йому цінність.

Мені вироби в техніці макраме чимось навіюють дух відпочинку на Балі.

Так. Можливо, цей сум за морем мене й надихнув на роботу в цій техніці, адже я народилася й до 21 року прожила біля моря.

Звідки берете ідеї для дизайну одягу та інших виробів з макраме?

З досвідом ідеї приходять самі по собі. Це така собі «надивленість».

Чи є у планах створити власний бренд виробів з макраме?

Для цього потрібно дуже багато енергії і часу. Можливо поступово я і до цього дійду.

Що найбільше вам подобається у вашій роботі?

Якби мене спитали: «Чому ви займаєтесь плетінням в техніці макраме?», то я б відповіла, що не можу не займатися цим. Навіть коли треба вже відпочити, я постійно думаю про те, що ще можна зробити чи покращити.

Які плани на майбутнє?

Сказати, що я хочу обплести всю планету, не можу. Мені імпонує навчати інших, передавати їм свій досвід та отримувати нові знайомства. Дуже приємно спостерігати за емоціями людини, коли вона за чотири години на майстер-класі освоює техніку плетіння макраме і створює вже свій шедевр.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*