Кабмін створив Координаційний центр забезпечення сил безпеки і оборони

Фото: КМУ

Кабінет Міністрів України своєю постановою створив Координаційний центр забезпечення сил безпеки і оборони України. Цей Координаційний центр є тимчасовим консультативно-дорадчим органом уряду України. Його сформовано з метою узгодження дій державних органів, установ та організацій з питань забезпечення сил безпеки і оборони України.

Координаційний центр у своїй діяльності керується Конституцією і законами, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, ухваленими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

Основними завданнями Координаційного центру є:

– сприяння здійсненню узгоджених дій державних органів, установ та організацій з питань забезпечення сил безпеки і оборони України;

– систематизація відомостей про потреби сил безпеки і оборони України;

– підготовка пропозицій та рекомендацій щодо заходів, пов’язаних із забезпеченням сил безпеки і оборони України озброєнням, військовою технікою та іншим майном, роботами та послугами в період дії воєнного стану;

– сприяння координації заходів, пов’язаних із забезпеченням сил безпеки і оборони України;

– проведення моніторингу обсягу та рівня матеріально-технічного забезпечення сил безпеки і оборони України;

– сприяння співпраці державних органів з офіційними представниками іноземних держав з питань формування запитів з української сторони з метою залучення матеріально-технічної допомоги для потреб сил безпеки і оборони України.

Координаційний центр відповідно до покладених на нього завдань:

1) збирає, узагальнює, аналізує інформацію, що стосується питань забезпечення сил безпеки і оборони України;

2) сприяє удосконаленню чинних та розробленню нових правових, фінансових та організаційних механізмів задоволення потреб сил безпеки і оборони України;

3) сприяє узгодженню дій державних органів, підприємств, установ та організацій з питань забезпечення сил безпеки і оборони України;

4) здійснює методичне забезпечення і консультаційну підтримку з питань забезпечення сил безпеки і оборони України;

5) формує пропозиції і рекомендації щодо забезпечення сил безпеки і оборони України для врахування в роботі представниками центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, підприємств, установ та організацій;

6) готує пропозиції щодо звернень, запитів з боку державних органів до офіційних представників іноземних держав з питань задоволення потреб сил безпеки і оборони України та залучення матеріально-технічної допомоги для підвищення обороноздатності України;

7) подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції, що можуть бути реалізовані шляхом прийняття урядом України відповідних рішень.

Координаційний центр забезпечення сил безпеки і оборони України для виконання покладених на нього завдань має право: отримувати в установленому порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань; утворювати у разі потреби робочі підгрупи; а також залучати спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) та громадських об’єднань (за згодою) до розгляду питань, що належать до його компетенції.

Головою Координаційного центру, згідно з постановою, є заступник Міністра оборони України, заступником голови — заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України, а обов’язки секретаря виконуватиме Генеральний директор директорату економічного аналізу і планування Міністерства оборони України.

До складу центру входять заступники міністрів фінансів, з питань стратегічних галузей промисловості, економіки, закордонних справ, інфраструктури, внутрішніх справ, енергетики та юстиції, представники Укроборонпрому, РНБО, Управління державної охорони, заступники керівників Держприкордонслужби, ДСНС, Держспецзв’язку, Держмитслужби, Держекспортконтролю, ДМС, Держспецтрансслужби, СБУ, Антитерористичного центру при СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Служби судової охорони, Нацполіції та Національної гвардії. Персональний склад затверджує голова Координаційного центру.

Робочі підгрупи, утворені Координаційним центром забезпечення сил безпеки і оборони України, відповідальні перед ним і підзвітні йому.

До складу робочих підгруп входять представники центральних і місцевих органів виконавчої влади (за погодженням з їх керівниками), а також за згодою представники органів місцевого самоврядування, державних органів, підприємств, установ та організацій, представники міжнародних організацій, незалежних експертів та громадських об’єднань, постійна присутність яких, за рішенням голови Координаційного центру, вважається необхідною для виконання поточних завдань.

Організаційне забезпечення діяльності Координаційного центру здійснює вітчизняне оборонне відомство.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*